Zobacz, jak Ubuntu Touch powiadomi Cię o zdarzeniach w Twoim telefonie

Kilka dni temu został osiągnięty kolejny kamień milowy w rozwoju Ubuntu Touch – system zainstalowany na telefonie komórkowym nadaje się do codziennego użytku.

W aktualnej fazie rozwoju system pozwoli użytkownikowi na odbieranie i wykonywanie połączeń głosowych oraz wiadomości tekstowych, czyli funkcji, do których telefony zostały stworzone. Ponadto system oferuje możliwość połączenia z siecią bezprzewodową oraz wykorzystanie wbudowanego aparatu cyfrowego.

Wizja konwergencji zapowiedziana przez Marka Shuttlewortha staje się coraz bardziej realna, a jej ważnym elementem jest system powiadomień. Notify OSD Next Generation, nad którym pracuje od dłuższego czasu Mirco Müller, ma zagwarantować spójność notyfikacji, niezależnie od wykorzystywanego urządzenia.

Sam deweloper zaprezentował film, na którym można zobaczyć aktualny stan prac nad systemem powiadomień (będącym cały czas w rozwoju). Autor demonstruje jego działanie na przykładzie przychodzącego połączenia głosowego oraz wiadomości tekstowej.

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • Sebastian Zuchlke

  Szkoda że to wideo jest tak słabej jakości, ale nawet pomimo tego widać że Ubuntu Phone zaczyna nabierać realnych i dosyć ciekawych kształtów. Tylko tak dalej!

  • Sławomir Szewczyk

   Odbieranie połączeń u góry ekranu? Raczej to nie będzie za wygodne…

   • Dzięki za link do filmu – wrzucę go za jakiś czas.

    Przypuszczam (możliwe, że w filmie, który podrzuciłeś jest to wyjaśnione – nie oglądałem jeszcze), że powiadomienia będą wyświetlane jedynie wtedy, gdy pracujemy na telefonie, tzn. nie jest zablokowany. W przeciwnym wypadku pojawi się standardowy widok odbierania połączenia. Takie rozwiązanie miałoby sens, ponieważ nie będziemy zmuszeni do przerywania pracy, aby odebrać połączenie.

    • Sławomir Szewczyk

     Tak by było super :) W przeciwnym wypadku jest to poraniony pomysł.