Zmień swój GNOME w Windows XP!

Uwaga: Ten wpis został utworzony ponad rok temu. Informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne!

Pulpit GNOME uzyskany dzięki XPGnome (kliknij, aby powiększyć)

PROFANACJA! Tak za pewne odpowie większość z Was.

Nie ma co ukrywać – pulpit Windows XP jest bardziej rozpoznawalny na świecie niż Doda, Michał Wiśniewski i Feel razem wzięci.

Mało wprawne oko może nie zauważy kilku różnic między oryginalnym pulpitem Windows XP a jego „podróbką”. Ale po co taki zabieg stosować?

W sumie to sam nie wiem… rezygnuje się z Windows XP po to, aby nowy system do niego upodobnić? Mi osobiście coś takiego się nie podoba, ale na pewno znajdzie się grono osób, którym takie zmiany przypadną do gustu. I to właśnie z myślą o nich powstał ten artykuł.

Na początek pobierz paczkę ze skryptem zmieniającym Twój system – klik

Przejdź do katalogu, w którym się znajduje, rozpakuj paczkę i otwórz plik InstallXpGnome.sh.

Rozpocznie się przeobrażanie Twojego systemu. Wpisz hasło roota, aby zmienić ekran logowania (nie jest konieczne, ale jak już zrobić coś porządnie, to od A do Z). Ekran z Windows XP powinien znajdować się gdzieś na samym końcu, tak jak na obrazku :

Wybór ekranu logowania (kliknij, aby powiększyć)

Gotowe. Efekt widoczny jest na pierwszym zrzucie, na samym początku artykułu. Na stronie, z której można pobrać skrypt znajduje się krótki filmik, który całą przemianę pokazuje, oto on:

A co zrobić, aby przywrócić poprzedni wygląd? Niestety… nie ma takiej możliwości. Pozostaje format partycji, na której znajduje się system lub przyzwyczajenie się do obecnego wyglądu.

Spokojnie, żartowałem
… w katalogu ze skryptem znajduje się folder RestoreSettings_data. Wejdź do niego i uruchom plik Restore_Settings.sh.

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.