Zmiany w systemie aktualizacji Ubuntu Touch

ubuntu-touch-upgrader

Kilka dni temu nastąpiły znaczące zmiany w systemie aktualizacji Ubuntu Touch – systemu Ubuntu przeznaczonego na smartfony i tablety.

Użytkownicy Ubuntu Touch nie muszą już za każdym wgrywać nowych obrazów systemu, aby otrzymać aktualne wersje pakietów. Deweloperzy udostępnili możliwość pobierania aktualizacji w sposób znany z Ubuntu desktop. Narzędzie na wzór Menedżera aktualizacji sprawdzi czy dostępne są nowsze wersje pakietów i w razie konieczności – pobierze i zainstaluje je.

Mechanizm nie jest do końca dopracowany np. brakuje „żyjącego” paska postępu, który w sposób graficzny przedstawi postęp w procesie aktualizacji.

Ubuntu Touch w wersji 1.0 ukaże się w październiku tego roku. System będzie dostępny dla czterech urządzeń z rodziny Nexus: smartfony Samsung Galaxy Nexus i Nexus 4 oraz tablety Nexus 7 i 10. Inne urządzenia będą wspierane dzięki portom stworzonym przez użytkowników w projekcie Ubuntu Touch Ports.

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
  • Tyran1918

    Będzie dostępny zarówno dla starego Nexusa 7 jak i na nowego?

  • Damian G.

    Chętnie wypróbuję.

  • Dragonk

    Mam nadzieję, że na „legendarnym HD2” będzie można się pobawić wersją finalną – jak nie zostanie na stałe :D