Zmiany w ekranie logowania Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal

Uwaga: Ten wpis został utworzony ponad rok temu. Informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne!

Jak donosi zespół OMG!Ubuntu, niedawna aktualizacja Ubuntu 12.10 przyniosła drobne zmiany wizualne w ekranie logowania.

Niestety w moim przypadku każda aktualizacja obecnej wersji Alpha 3 kończy się całkowitą klęską i nie mogę cieszyć się na bieżąco ze zmian wprowadzanych w Quantal Quetzal.

A jak u Was spisuje się Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal Alpha 3?

Jak wspomniałem wcześniej, zmiany są raczej kosmetyczne i ograniczają się do edycji paddingu, wyrównania itp. Pole logowania jest znacznie bardziej odsunięte od lewej krawędzi ekranu, zaokrąglono narożniki passwordbox’a oraz nadano mu pomarańczową obwódkę po zaznaczeniu. Ponadto zmniejszono rozmiar czcionki


fot. OMG!Ubuntu

Środowisko graficzne wybiera się teraz z listy będącej przyciskami (w stylu radiobox).


fot. OMG!Ubuntu

Ale to nie koniec zmian!

Planowane są kolejne aktualizacje ekranu logowania. O zmianach postaramy się informować na bieżąco.

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • Garhuy

  Ale brzydkie. To co znajduje się obecnie w 12.04 jest dobre. Wystarczy tylko dodać zdjęcie obok nazwy użytkownika i byłoby idealnie.

 • nowy

  To jest chyba najpiękniejszy ekran logowania (koncept) ;)

 • Miras1990

  Ekran logowania jest super:) U mnie podczas instalacji na VM wyskoczył błąd i nie dałem rady zainstalować próbowałem ściągać kilka razy obraz i nic.

 • icywind

  Dla mnie to bez różnicy, zmiany czysto kosmetyczne. Chciałbym za to opcji ustawienia tła logowania innego od tapety.
  Swoją drogą ubuntu wciąż ma jeden z najładniejszych ekranów logowania, taki windows do pięt nie dorasta ;)

 • Ziendal

  Popieram poprzednika, lecz jeszcze według mnie przydało by się zmienić ekran odblokowywania, gdyż jest bardzo brzydki i nie pasuje do całości, może by tak zmienić wygląd jego na taki sam jak ekran logowania ?

 • Wygląda znakomicie, niestety działa o wiele gorzej. Choć bliźniaczy model laptopa jest rekomendowany na http://www.ubuntu.com, to mój wciąż się przegrzewa, ma kłopoty z ładowaniem baterii, nie działają porty usb.

  Byłem prawie pewien że to usterka mechaniczna ale po instalacji Fedory wszystko ustąpiło. No cóż, cały czas mam nadzieję, że Ubuntu pozwoli mi do siebie wrócić a Mareczek zamiast kombinować z telewizorami, pralkami i lodówkami postara się dopracować aspekty techniczne.

 • Jak dla już w 12.04 było niemal idealnie z ekranem logowania w Ubuntu (brakowało tylko możliwości ustawienia innego tła niż tapeta).

  Zmiany nie były konieczne, ale musiałbym zobaczyć to na żywo, bo fotka to zawsze tylko fotka.