Zarządzanie wpisami w oknie „Otwórz za pomocą…”

Uwaga: Ten wpis został utworzony ponad rok temu. Informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne!

Otwórz za pomocą...

Czasami na liście aplikacji „Otwórz za pomocą…” może zrobić się bałagan – niektóre wpisy zostaną powielone, innych może brakować. Dochodzi do tego, na przykład, gdy instaluje się jakieś aplikacje (głównie Wine robi takie jaja). Często też zainstalowanych aplikacji, które powinny tam być, nie można się doszukać.Warto zrobić z tym porządek zwłaszcza, że nie jest to takie trudne.

Aby dodać/usunąć wpis na liście dostępnych aplikacji w oknie „Otwórz za pomocą…” kliknij kolejno System > Preferencje > Menu główne.

Teraz odszukaj na liście kategorię Inne i w liście na prawo usuń bądź dodaj nowe aplikacje. Możesz również zmienić kolejność aplikacji klikając Przenieś w górę / Przenieść w dół

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • PuMFeEK

  Oczywiście należy pamiętać, aby nie usunąć takich pozycji jak ‚Compiz’, ‚Metacity’, ‚Otwórz katalog’ itp z kategorii [b]Inne[/b] ;)

 • ReSeeT

  A w jaki sposób można przywrócić? Klikam na Przywróć i nie widać aby opcje wracały.

  • Szmitas

   Trafne spostrzeżenie. U mnie ta opcja też niczego nie robi. Jak tylko znajdę rozwiązanie (o ile istnieje) to dam znać.

   Pozdrawiam.

 • ubunciak

  O to mi chodziło. Ale i tak niektóre wpisy programów są podwójne chociaż w menu głownym ich nie widać. Jak usunąć podwójne wpisy?

 • obediasz

  U mnie cała procedura niczego nie wnosi. Dalej nie mam niektórych programów na liście innych. Opcja ręcznego wskazania programu mogła by wszystko rozwiązać.