Zakończona zbiórka, nowy serwer, zbliżający się konkurs

Zakończona zbiórka

Wczoraj, tj. 30 czerwca 2011, w godzinach popołudniowych została zakończona druga zbiórka pieniędzy na przedłużenie serwera i domeny. Dzięki Wam udało się zebrać wystarczającą sumę pieniędzy, aby zrealizować postawiony cel. Dziękujemy bardzo!

Informacja dla wszystkich osób, które nam pomogły!

Jeśli jesteś zainteresowany przestrzenią na naszym serwerze z subdomeną twoja_nazwa.ubuntu-pomoc.org lub/i mailem twoj_login@ubuntu-pomoc.org skontaktuj się ze mną:

  • mailowo: kontakt [małpeczka] ubuntu [kreseczka] pomoc [kropeczka] org,
  • GG: 7722046,
  • Jabber: szmitas [małpeczka] ubuntu [kropeczka] pl.

Nie zapomnij podać swojego loginu/danych osobowych konta, z którego dokonano przelewu.

Nowy serwer

Niezwłocznie po zakończeniu zbiórki wykupiłem serwer i zabrałem się za przenoszenie danych. O ile transfer nie był zbyt czasochłonny, o tyle rozpropagowanie nowych adresów DNS przypisanych do domeny musiało trochę potrwać. Dlatego wczoraj zmuszony byłem zamknąć stronę na kilkanaście godzin, a dzisiaj z samego rana przystąpiłem do jej uruchamiania. Cały proces zakończył się sukcesem – chociaż nie wykluczam, że mogłem o czymś zapomnieć, dlatego proszę zostawić informację, jeśli znaleźliście jakieś niedociągnięcia – będziemy bardzo wdzięczni.

Zbliżający się konkurs

Pragnąłbym również poinformować Was o zbliżającym się konkursie. O ile nagroda nie jest jeszcze sprecyzowana, o tyle zasady są proste – wystarczy napisać dobry artykuł. Szczegóły pojawią się niebawem.

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
  • Może by tak więcej szczegółów? Jaki to serwer dedykowany, wirtualny?
    Jakie posiada parametry? Z jakiej firmy korzystacie – Linuxpl? Może to zabawne … ale nie którzy lubią takie bardziej „techniczne” wpisy ;)

  • a propagację dns’ow nie mozna bylo przyspieszyc zmniejszajac ttl ?