[WYNIKI ANKIETY] Aktualizację systemu wykonuję…

Przedstawiam wyniki zakończonej niedawno ankiety.

[WYNIKI ANKIETY] Aktualizację systemu wykonuję...

Zdecydowania większość z Was korzysta z Menedżera aktualizacji.

Sam, odkąd pamiętam, aktualizuję system w terminalu, a pakiet update-manager usuwam za każdym razem, gdy zainstaluję system.

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • DYNKA

  prawda jest taka ze update menager wlacza sie sam dlatego jest wygodniejszy…. i pewnie to decyduje…..

 • Soemtron

  Przez terminal czy Synaptic można sobie uwalić system.Menadżer aktualizacji aktualizuje inteligentnie,to co nie zaszkodzi systemowi.

  • Przez terminal czy Synaptic można sobie uwalić system

   A to niby dlaczego?

   • Szaqul

    Generalnie ludzie są leniwi i nie chce się w terminalu wpisać:

    sudo apt-get update

    i

    sudo apt-get upgrade

 • Większość korzysta z menadżera, bo sam wyskakuje na pierwszy plan, więc ciężko o nim zapomnieć ;) Kwestia gustu, mi nie przeszkadza że od czasu do czasu wyskoczy okienko z listą pakietów do aktualizacji.
  Żeby osiągnąć ten sam efekt w terminalu, to nie apt-get upgrade, a apt-get dist-upgrade. Można oczywiście sobie sobie obie komendy (update i dist-upgrade) wrzucić do crona i mamy to samo ;) Tylko po co? Przyzwyczajenie?

 • Admc

  Ja używam Menadżera aktualizacji bo wolę kliknąć na przycisk niż wpisać komendę. Oczywiście powiadomienia o aktualizacji i automatyczne sprawdzanie mam wyłączone.

 • clfapujc

  Ja używam menadżera, ale mam swój powód. W Linux Mint, jest takie ciekawe rozwiązanie, które dzieli ważność aktualizacji na 5 kategorii:
  – uwierzytelnione pakiety
  – zalecane
  – bezpieczne nietestowane
  – niebezpieczne nietestowane
  – niebezpieczne testowane.
  Domyślnie są zaznaczone 3 pierwsze, a ja używam tylko dwóch pierwszych. Nie wiem, jakiego polecenia użyć, aby uzyskać ten efekt w terminalu. W synaptiku też nie znalazłem takiej opcji.
  Może ktoś mnie oświeci?

  • Admc

   Po prostu mintowy menadżer aktualizacji wyłącza tymczasowo repozytoria z odznaczonych kategorii. W przypadku trzeciej kategorii są to poprawki do wszystkich aplikacji niemintowych, są one zwykle przetestowane przez twórców Ubuntu a nie Minta. IMO odznaczanie tej kategorii to głupota gdyż pozbawiasz się aktualizacji bezpieczeństwa do wielu programów.