Wydano Ubuntu GNOME Remix 12.10 Beta

Zgodnie z premierą zapowiedzianą na 27 września, pojawiła się pierwsza wersja Beta Ubuntu GNOME Remix 12.10 – dystrybucji Ubuntu korzystającej ze środowiska graficznego GNOME Shell.

Lista zmian nie jest długa – poza tymi najbardziej oczywistymi: większość aplikacji GNOME została zaktualizowana do wersji 3.6RC, GNOME Shell w wersji 3.6, podobnie jak GDM.

Finalna wersja Ubuntu GNOME Remix 12.10 planowana jest na 18 października.

Pobierz

Obraz płyty możesz pobrać ze strony https://wiki.ubuntu.com/UbuntuGNOME/ReleaseNotes/12.10Beta.

Ktoś z Was aktualnie testuje Ubuntu GNOME Remix 12.10? Jak wrażenia?

fot. Web UPD8

fot. Web UPD8

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • Wit

  Właśnie próbowałem i JA CHCĘ stare dobre Ubuntu np. 8.10 .Ale to moja konserwatywna opinia. ( Lubię telefon do dzwonienia bez fontann, Auto które Ja prowadzę a nie ono mnie itp. muzykę KING CRIMSON-„in the Court of the Crimson King” Wracam do SalusOS 1.2 „Legacy”-uczyć się nowego ” starego”. ” Przepraszam jeśli kogoś uraziłem”

 • skiper

  Niestety mam podobne zdanie Nie chcę zmieniać przyzwyczajeń Obserwując co dzieje się z Ubuntu to 10.04 jest ostatnim na moim kompie Szkoda

 • kawka

  Gnome zdechło bo twórcy porzucili projekt, pogódźcie się w końcu z tym.
  Jak chcecie „rakiety” to potestujcie najnowszego Knopixa.

  • Yuri20

   Głupoty pociskasz. Właśnie wyszło Gnome 3.6.0. Mi się ono bardzo podoba :)

 • Amber Bamber

  A wg mnie nowe środowiska są świetne, im dłużej człowiek siedzi i testuje je, tym lepiej się czuje. Świetnie się zarządza całością z poziomu klawiatury, co znacznie uprzyjemnia pracę na laptopie.
  Od jakiegoś czasu siedzę na unity, przyzwyczaiłem się i polubiłem. Genialne jest sprowadzenie wszystkich pasków do jednego! Nazwa, menu i informacje systemowe.
  Teraz testuję nowego Gnoma i powiem, że całkiem, całkiem. Podoba mnie się idea nowego środowiska. Prostota, łatwość obsługi, czytelność. Zainstalujesz je, dostosujesz wygląd pod siebie, może dodasz niektóre rozszerzenia i gotowe do pracy! W stosunku do unity, wydaje się bardziej ujednolicone i nie bazuje na compizie. Dla mnie bomba, czekam na kolejne wydanie!

 • mariucho

  Od kilkunastu dni testuje ten remix i bardzo przypadł mi do gustu. Nowy Gnome o wiele bardziej mi odpowiada niż Unity. Zgadzam się z opinią, że im dłużej się używa nowych rozwiązań tym bardziej człowiek się do nich przyzwyczaja. Tym bardziej jestem zaskoczony, że wraz z nadejściem Ubuntu 12.10 nie pojawiła się wersja finalna tego remixu. Bardzo na to liczyłem, bo wersja beta jednak ma sporo błędów i co chwilę coś się „wykrzacza”. Prace cały czas trwają, bo codziennie pojawia się duża ilość poprawek, ale wiele rzeczy nie działa jeszcze tak jak powinno, lub w ogóle nie działa i chyba to jest powodem opóźnień.

  • mariucho

   A jednak pojawiła się finalna wersja Ubuntu Gnome Remix 12.10 tylko słabo szukałem :) Jak wynika z opisu nie wszystko jeszcze działa jak należy, ale to jakieś „detale”, z których i tak nie korzystam więc ściągam i instaluję :)