Wydano finalną betę Ubuntu 13.04 Raring Ringtail

Canonical udostępniło obrazy płyt z Ubuntu 13.04 Raring Ringtail Final Beta.

Canonical udostępniło obrazy płyt z Ubuntu 13.04 Raring Ringtail Final Beta.

Canonical udostępniło obrazy płyt z Ubuntu 13.04 Raring Ringtail Final Beta.

Raring Ringtail

Kluczowe funkcje dołączone do tej wersji zawierają:

 • nowe okna dialogowe zamykania systemu i wylogowywania,
 • nowe menu synchronizacji dla Ubuntu One,
 • szybsze, usprawnione Unity,
 • nowe animacje interfejsu,
 • przełączanie okien za pomocą rolki myszki z poziomu panelu bocznego.

Pobierz Ubuntu 13.04 Raring Ringtail Beta

Jeśli korzystasz z wcześniejszego wydania Ubuntu 13.04, nie musisz dokonywać żadnych czynności, aby cieszyć się finalną betą – najbliższa aktualizacja wprowadzi wszystkie zmiany.

Obrazy płyt dla wersji desktop oraz serwer (zarówno 32bit jak i 64bit) możesz pobrać stąd – releases.ubuntu.com/13.04/.

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • Michał

  A Kiedy te kluczowe nowości zostaną wprowadzone ?

 • Losiu11

  Nie rozumiem. Finalna beta, czyli oficjalnie ukończyli 13.04 i biorą się za następną wersję czy ukończyli 13.04 i jeszcze jest w fazie testów?

  • luki87

   Chodzi tu raczej o to że faza rozwoju ubuntu 13.04 w wersji beta została ukończona, i teraz następne wersje będą już oznaczone jako RC (Release Candidate).

  • Binko

   Dokładnie.
   Wydaje mi się, że beta jest po prostu betą… Jak wychodzi alpha, to też jest finalna? RC będzie już tylko RC czy finalnym RC? A jak wyjdzie wersja finalna 13.04 to co napiszecie? Że wyszła wersja finalna finalnych?… Litości! To jest po prostu beta. Proszę, nie kaleczmy języka, żeby uzyskać piorunujący efekt tego arcyważnego wydarzenia…

   A co do samych zmian w becie, to ogólnie przyjemne. Pozostaje tylko czekać na finalną (?) wersję 13.04 :)

   Pozdrawiam.

   • Beta becie nierówna. W przypadku Ubuntu wchodzą zawsze dwie wersje beta.

    finalna = ostatnia.

    • Marcin

     Czyli można już używać tej wersji systemu jako domyślnego? ;)

 • Naprawde Unity przyśpieszyli?

  • gubuntu

   Tak działa bardzo płynie .

 • Morfeusz888

  Zamiast finalna beta mogli ją nazwać „kandydat do wydania”.

  • lulo

   Co znów nie pasuje do idei bety bo musiało by się nazywać RC (Release Candidate – właśnie wspomniany „kandydat do wydania” ) – i tak w koło Macieju…

   Na moje oko wszystkie wersje to nieustające bety – jedne bardziej inne mniej udane. Te zmiany w nazewnictwie po prostu zatrzymują dodawanie nowych funkcjonalności i/lub naprawianie jakichś błędów, które niestety przechodzą w danej wersji jako nierozwiązane lub może są naprawiane później w trakcie czasu życia distro – co zdarza się lecz niezwykle rzadko i nie zawsze ma związek bezpośrednio z typową i niepowtarzalną częścią danego distro, np. dotyczy taka sytuacja linux’a jako takiego w ogóle (np. kernel czy udev, i.t.d.).

   Także oczekiwanie na jakiś stabilny LTS czy kolejne wydanie uważam za pomysł z góry skazany na niepowodzenie.

   Generalnie często bywa tak, że jak chcemy dany błąd ostatecznie naprawić a nie uczynili tego programiści z jakichś mniej lub bardziej zasadnych/istotnych/zrozumiałych względów do tej pory, to nie pozostaje nam nic innego jak sięgnąć po stosowną lekturę i w mozole czoła (zakładam, że najczęściej nie jesteśmy programistami z odpowiednim poziomem wiedzy) oraz metodą prób i błędów „załatać” i/lub naprawić dany błąd.
   Ot – to po prostu linux, tylko linux i aż linux.

   Należy po prostu z założenia zastosować inne podejście niż w systemach konkurencyjnych.

 • Paweł

  Ja tam czekam na dopracowanego LTSa

 • Marcin

  po zaktualizowaniu 12.10 na 13.04 bardzo dobre pierwsze wrażenie i szybszy ( kernel 3.8.6)

 • Tylko jaki sens jest bawienia się w te alfy,bety i te nowe wydania po co ,szybciej lepiej taniej jest wydać jedne Ubuntu np. A B C D i potem robić tzw poprawki aktualizacje do pobrania .A tak co miałem 10,04 chodziło mi po autoupgrade do 10,10 zniszczyło mi dane i nie działa teraz mam 12.04 a kłopoty mam z 12.10 efekt clonezilla i powrót do starego 12.04 wiec po co jest nam marnować czas i nerwy na pobieranie aktualizacji od nowego wydania ,kasowanie pobieranie i nagrywanie płyty .Tak bym miał „Ubuntu D ” i pa pa . Chcę to dogrywam nie to mam jeden system o wsparciu na lata z aktualizacją przeglądarek i programów jakie mam na komputerze .A po co mi nowe tapety i zabranie kilka programów z wersji „nowej ” by wciskać inne nowsze a często gorsze .Czemu nikt nie pyta nas stałych starych użytkowników co chcemy jak ma system wyglądać .czy ma to być kopia tylko MACA lub Windows 7 Windows 8 …dlaczego ja mam mieć panel na górze jak mi pasuje na boku lub dole czy ja muszę mieć KDE by sobie ustawić system jak ja nie lubię KDE wole GNOME złoty kolor okien i panelu jaki miałem w Ubuntu UE 2.3 na 9.04 a teraz co mam standard chcesz „klona” albo won .I co ma takiego nowego ” stare nowe 13.04″ niż 12.04 nawet kolor tła ten sam… ?!!!

 • we

  kiedy ten lts?

 • Ittaj

  Witam wszystkich. Od niedawna siedzę na Ubuntu, mam pytanko odnośnie tej bety: Czy będzie ją można zaktualizować do wersji finalnej w przyszłości? Czy 25 kwietnia będzie trzeba stawiać wersję finalną od nowa? Pytam bo nie wiem czy opłaca mi się tą betę instalować.

  • Nie musisz ponownie instalować systemu. Aktualizacja pojawi się sama, ale nie będzie wprost określone, że dotyczy ona wersji finalnej. Po prostu każda wersja beta zaktualizowana po premierze systemu staje się wersją finalną.

 • suore

  Wiadomo coś o ZFS?
  Unity zżera mniej?, czy tyle samo?.

 • Marcin

  Na oficjalnej stronie jest info o jajku 3.8.8 więc o co chodzi :P