Vokoscreen 1.8.10 już dostępny dla Ubuntu 14.04 LTS w repozytoriach

Uwaga: Ten wpis został utworzony ponad rok temu. Informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne!

Vokoscreen to bardzo lekki, a zarazem ambitny program do nagrywania naszego pulpitu. Został on dodany do repozytoriów Ubuntu 14.04 LTS, a więc można go będzie znaleźć i zainstalować z Centrum Oprogramowania Ubuntu w nieco odświeżonej wersji 1.8.10.

Vokoscreen 1.8.10

Vokoscreen 1.8.10

Program ten posiada kilka ciekawych i bardzo przydatnych funkcji, które między innymi pozwalają nam wybrać czy chcemy nagrywać cały pulpit, dane okno, czy też wyznaczony obszar pulpitu.

Dodatkowo program potrafi obsługiwać naszą kamerkę, dźwięk, możemy w nim również ustawić ilość klatek przy nagrywaniu oraz wybrać jeden z dwóch formatów (.mkv .avi), w którym nasz filmik zostanie zapisany.

Ponadto program świetnie integruje się z Unity – po jego włączeniu na górnym panelu pojawiają się nam ikony, które pozwalają na włączenie nagrywania, pauzy lub zakończenie nagrywania pulpitu. Dzięki tej opcji, kiedy ustawimy wszystkie parametry naszego filmu możemy zminimalizować Vokoscreen i zarządzać nagrywaniem z górnego panelu.

avatar

Piotrek Bułka

Wbrew pozorom bardzo szalony i wesoły człowiek, otwarty na świat, lubi poznawać nowych ludzi, rozmawiać i śmiać się. Absolwent Zespołu Szkół Mechaniczno - Elektrycznych w Żywcu o profilu Technik Informatyk. Tester Ubuntu i programów przeznaczonych na ten system, zajmuje się również dostosowywaniem systemu do indywidualnych potrzeb użytkownika. W wolnym czasie interesuje się grafiką komputerową, kręceniem filmów, lubi chodzić po górach, grać w siatkówkę a także oglądać dobre filmy.
Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • fanboyubuntu hehe

  nie chce rozpoczynac klutni ale ludzie z ubuntu ciesza sie malymi rzeczami… w archu jest wersja 1.9.* i nikt nawet o tym nie wspomnial a ubuntu dostalo stara wersje i sie cieszycie hehe ;) tym komentarzem nie zamierzam nikogo urazic oczywiscie tylko przedstawiam sytulacje z mojego punktu widzenia…

  • W 100% racja – ja na przykład cieszę się ze słownika w przeglądarce, który w połączeniu z prawym altem i shiftem daje naprawdę zadziwiające możliwości. Zapewne użytkownicy archa nie maja takich luksusów, a szkoda – małe rzeczy naprawdę cieszą ;)

 • jeremi360

  im tam bardziej podoba się SimpleScreenRecorder

 • szaman

  co zrobić aby Vokoscreen nagrał dowolnie długi „film”? tymczasem wyłącza się on po kilkunastu sekundach ;-(