[Unity] Wyłączenie automatycznego ukrywania panelu bocznego

Uwaga: Ten wpis został utworzony ponad rok temu. Informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne!

Jakiś czas temu jeden z Czytelników zapytał nas właśnie o tą możliwość. Byłem przekonany, że na stronie znajduje się taki wpis – a tu psikus.

Aby wyłączyć automatyczne ukrywanie panelu bocznego w Unity, otwórz menu główne i wyszukaj Menedżer ustawień CompizConfig.

Kliknij w Ubuntu Unity Plugin i z listy Hide Launcher wybierz Never.

[Unity] Wyłączenie automatycznego ukrywania panelu bocznego

Menedżer ustawień CompizConfig

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
  • pawelbds

    Super by bylo gdyby istnala mozliwosc przeniesienia panelu z lewej na dol.

  • emeritus

    Oczywiście że byłoby fajnie gdyby można było przenieść panel tam gdzie komu pasuje.Mnie jednak bardziej doskwiera co innego.To nieszczęsne AppMenu które nie daje się wyłączyć do końca i w niektórych aplikacjach dalej jest na górnym panelu oraz równie nieszczęsne przyciski okien.Nie potrafię się przyzwyczaić do przycisków po lewej stronie,no to sobie przełączam na prawą.Co z tego jednak gdy okno otwarte na maksa i tak ma przyciski po lewej.Nie da się z tym nic zrobić?Eeech szkoda starego dobrego GNOME i jego możliwości konfiguracji.

  • orion

    Niestety ładnie popieprzyli Unity, szczególnie launcher. Poprzednio było tak, że był on cały czas widoczny dopóki nie zmaksymalizowałem dowolnego okna, teraz albo nie ma go nigdy, albo pojawia się przy dojechaniu myszką do lewej strony. Nie da się powrócić do starego launchera?? fail.