[Unity Smart Scopes] Włączenie/wyłączenie wybranych soczewek

Uwaga: Ten wpis został utworzony ponad rok temu. Informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne!

Unity Smart Scopes to rozszerzenie, które usprawnia i wzbogaca wyszukiwarkę systemową, poprzez dodanie dziesiątek soczewek (scopes) – docelowo ma być ich około 100. Podczas wpisywania frazy w wyszukiwarce, system automatycznie postara się dobrać najlepszą kategorię tak, aby proces wyszukiwania był najefektywniejszy.

Unity Smart Scopes w Ubuntu 13.10 Saucy Salamander

Unity Smart Scopes w Ubuntu 13.10 Saucy Salamander

Włączenie/wyłączenie nowej soczewki

Aby aktywować/dezaktywować soczewkę, przejdź do Panelu głównego i wybierz zakładkę Aplikacje.

Przełącznik zakładek znajduje się na dole ekranu

Przełącznik zakładek znajduje się na dole ekranu

Kliknij w pole Filtrowanie wyników, a następnie Dash plugins. W wynikach wyszukiwania pojawią się wszystkie dostępne soczewki.

Lista dostępnych soczewek

Lista dostępnych soczewek

Odszukaj soczewkę, którą chcesz włączyć/wyłączyć (możesz skorzystać z wyszukiwarki), a następnie wybierz ją za pomocą lewego przycisku myszy. W podglądzie soczewki kliknij przycisk Włączony/Wyłączony, aby wyłączyć/włączyć soczewkę.

Kliknij w przycisk Włączony/Wyłączony, aby włączyć lub wyłączyć soczewkę

Kliknij w przycisk Włączony/Wyłączony, aby włączyć lub wyłączyć soczewkę

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • Robert Uściński

  A jeśli chciałbym wyłączyć wszystkie wtyczki? W ten sposób trochę to mozolne.

  • Skaj

   Właśnie, też bym chciał wyłączyć wszystkie.

   • Mateusz Stachowski

    Wszystkie wtyczki można wyłączyć w ustawieniach „Prywatność i bezpieczeństwo”. W ten sposób Dash będzie przeszukiwał tylko i wyłącznie twój komputer.

    • Robert Uściński

     Nie do końca to miałem na myśli, z tej funkcjonalności korzystałem jeszcze przed 13.10. Brakuje mi oddzielnej karty, najlepiej też właśnie w ustawieniach Prywatności, gdzie mogę szybko zaznaczać/odznaczać poszczególne wtyczki, gdy np. chciałbym ze 100 korzystać tylko z 3.

     • debian

      odinstaluj unity.

 • magic74

  Te soczewki powinny nosić oficjalną nazwę „Spam na własne życzenie ”

  Nie no że ludzie dają się jeszcze nabierać na takie pseudo użyteczne (albo tylko użyteczne dla spamerów) udogodnienia – no i czytając niektóre wpisy na forach cieszą się że są spamowani

 • DawidKowalik

  Polskie tłumaczenie strasznie mylące.
  Jak dla mnie sugeruje, że teraz jest wyłączone i jak klikniemy to będzie włączone (a jest odwrotnie)

  • Mateusz Stachowski

   Już to zgłosiłem do naszych tłumaczy (Ubuntu Polish Translators) i tłumaczenie zostało poprawione na „Wyłącz” i odpowiednio „Włącz”.

   https://translations.launchpad.net/ubuntu/saucy/+source/unity-lens-applications/+pots/unity-lens-applications/pl/+translate?memo=40&start=40 (patrz pozycje 43 i 44)

   Niestety to poprawione tłumaczenie będzie dostępne w Saucy najprawdopodobniej dopiero przy aktualizacji unity-lens-applications. Tak przynajmniej sądzę bo dokładnie to nie wiem na jakiej zasadzie takie tłumaczenie jest aktualizowane.

   • DawidKowalik

    Heh właśnie chciałem to zgłosić i faktycznie już jest poprawione. Nic tylko czekać na aktualizację bo teraz strasznie mylące.

 • Tomek

  Ja troszkę z innej beczki. Wie ktoś może jak usunąć „Zdalne logowanie” z ekranu logowania? „Konto gościa” już usunąłem.

 • wrzomar

  Czy można skonfigurować smart scopes, żeby używały proxy? Żeby uniknąć niedomówień – chodzi mi o Tor’a. Czy ktoś już próbował? Da się z tego korzystać przez Tor czy odrzuca połączenia jak na przykład Google, które traktuje wiele połączeń z jednego adresu (np. z węzła wyjściowego Tor) jako ruch automatyczny i trzeba przejść przez CAPTCHA? Startpage nie wyświetla CAPTCHA, ale wymaga zmiany tożsamości albo cierpliwości buddyjskiego mnicha, więc Canonical też może traktuje Tor’a jako ruch automatyczny.

 • nick

  Niezbyt pomocna ta pomoc. Zainstalowałem Ubuntu parę dni temu i próbuję wkleić frazę do wyszukiwarki Dash, ale nie da się. Wyszukiwarka na tej stronie pomocy też nie znajduje tematu a przecież, większość wątpliwości co do wklejania dodyczy terminalu, który wygląda jak DOS a nie terminala. który wygląda bardziej „okienkowo” i intuicyjnie chce tam coś wkleić jak w Google.