Unity Smart Scopes trafi do Ubuntu 13.10 Saucy Salamander

Unity Smart Scopes

Unity Smart Scopes

Sporo wstydu musiała najeść się ekipa Ubuntu, gdy okazało się, że projekt Ubuntu Smart Scopes nie zostanie ukończony do momentu wydania Ubuntu 13.04 Raring Ringtail. Na kilkanaście dni przed premierą ogłosili, że rozszerzenie systemowej wyszukiwarki nie jest wystarczająco „dojrzałe”, aby umieścić je w stabilnym wydaniu Ubuntu, a jego „premierę” przełożono o 6 miesięcy.

Dziś wiemy na pewno, że Unity Smart Scopes znajdzie się w Ubuntu 13.10 Saucy Salamander. Najnowsza aktualizacja, będącego ciągle w rozwoju Ubuntu 13.10, przyniosła ze sobą przez wielu upragnione, aczkolwiek spóźnione zmiany.

Unity Smart Scopes to rozszerzenie, które usprawnia i wzbogaca wyszukiwarkę systemową, poprzez dodanie dziesiątek soczewek (scopes) – docelowo ma być ich około 100. Podczas wpisywania frazy w wyszukiwarce, system automatycznie postara się dobrać najlepszą kategorię tak, aby proces wyszukiwania był najefektywniejszy. Oczywiście nie musisz sugerować się podpowiedziami komputera, wybierając odpowiednią kategorię samemu.

Jeśli nie chcesz czekać do października, a korzystasz z Ubuntu 13.04, możesz zainstalować Unity Smart Scopes korzystając z tego poradnika – [Ubuntu 13.04] Instalacja Unity Smart Scopes.

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
  • Chillout

    Genialny pomysł z tymi soczewkami.
    To już tak naprawdę jest pełne środowisko.
    Jak można by było przeglądać internet w Unity bez otwierania przeglądarki, to już by było genialnie ;)