Unity – przełącznik obszarów roboczych na górnym panelu

Uwaga: Ten wpis został utworzony ponad rok temu. Informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne!

Kilka dni temu jeden z naszych Czytelników zostawił na stronie taki komentarz:

[…] Szkoda że nie idzie do górnego panelu dodać chociaż przełączania obszarów roboczych tak jak w GNOME.Może kiedyś….

Unity - przełącznik obszarów roboczych na górnym panelu

Poszperałem trochę w sieci i znalazłem to, czego szukał. Aplikacja nazywa się Workspaces Indicator i dodaje do obszaru powiadomień ową funkcjonalność.

Niestety (jak już się zdążyliśmy przyzwyczaić) aplikacja nie znajduje się w standardowym zbiorze repozytoriów.

Instalacja

Otwórz terminal i wydaj kolejno polecenia:

sudo add-apt-repository ppa:geod/ppa-geod
sudo apt-get update
sudo apt-get install indicator-workspaces

Użyj wyszukiwarki Unity, aby odnaleźć Indicator Workspaces. Przy pierwszym uruchomieniu wyświetli się małe okno z preferencjami aplikacji.

Unity - przełącznik obszarów roboczych na górnym panelu

Preferencje

Źródło: techdrivein.com
Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • pawellek

  Obserwuje wszystkie porady które tutaj umieszczacie dot. Unity i bardzo mnie one martwią! Czy naprawdę nowe środowisko Unity jest tak nie funkcjonalne???? że trzeba tyle różnych dodatków do instalować zaraz zainstalowaniu systemu? Masakra.
  Pozdrawiam i współczuje. Czuje się jak bym pozdrawiał użytkowników Windowsa. Bo u nas (w KDE) to wszystko jest zainstalowane domyślne.

 • Damek

  Dla mnie to takie dublowanie funkcji. Co gorsza takiego typu dodatki (klasyczne menu) próbują przerabiać Unity w panele Gnome. Po co?

 • emeritus

  To ja napisałem,przyznaję się bez bicia.Dziękuję pięknie!A Damkowi odpowiadam:Bo przełączanie obszarów roboczych w GNOME było po prostu wygodniejsze.Na razie i tak w zasadzie siedzę na Klasycznym Ubuntu,od czasu do czasu tylko się przełączam na UNITY ale dobrze będzie znać parę „myków” jak nie będzie takiej możliwości.Wierzę że za jakiś czas UNITY będzie dopracowane i wygodniejsze niż teraz.Znalazłem sposób na oporne ikony niektórych aplikacji które nie chciały się dodać do launchera przy pomocy przeciągania myszą.Po prostu trzeba uruchomić program z menu a po ukazaniu się ikony w pasku klkamy na nią PPM i wybieramy opcję „pozostaw w obszarze uruchamiania.

 • Black_Heaven

  pawellek jak ktoś chce dla ułatwienia można zainstalować sobie dodatki a ten jest świetny i przydatny a to co piszesz o KDE to kłamstwo miałem KDE i to najgorsze środowisko graficzne jakie może być Unity rządzi pozdrawiam

 • Black_Heaven

  nawet zwykłe GNOME nie dorównuje Unity

 • Zeely

  Orientuje się ktoś jak tego dokonać w wersji 12.10? ;>