[Unity] Brak zegara systemowego w panelu górnym

Uwaga: Ten wpis został utworzony ponad rok temu. Informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne!

Opis problemu

Z panelu górnego zniknął zegar wraz z kalendarzem. Prawdopodobnie stało się to po przypadkowym usunięciu pakietów powiązanych z usuwaną aplikacją.
W moim przypadku problem wystąpił podczas tradycyjnego usuwania zbędnych aplikacji domyślnie zainstalowanych w systemie – widocznie pociągnęło to za sobą zbyt wiele zależności.

Rozwiazanie

Otwórz terminal i zainstaluj pakiet indicator-datetime:

sudo apt-get install indicator-datetime

Uruchom ponownie komputer.

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • golem14

  „Uruchom ponownie komputer”
  Wyrzuć w końcu ten Windows z głowy! Wystarczy się wylogować i zalogować ponownie. To nie wymiana kernela tylko reinstalacja małego apletu. Nie trzeba restartować maszyny jak w Windowsie po instalacji byle programu.
  ;-)
  BTW. Dzięki za poradę właśnie się 2 minuty temu przydała.

  • Moskit

   sudo killall unity-panel-service

   • internauta

    to polecenie jest najlepsze, indicator-datetime amy na 99% zainstalowany (jest razem z systemem)

 • Asmox

  Pojawia mi się komunikat, że indicator-datetime jest już w najnowszej wersji. I co teraz?

  • wrzomar

   To znaczy, że pakiet jest już zainstalowany w najnowszej wersji, więc nie instaluje go ponownie. Użyj opcji –reinstall, aby zainstalować ten pakiet drugi raz (wstaw ją między install i nazwą pakietu). Ale zanim to zrobisz mam pytanie. Czy zegar nie jest wyświetlany tylko na twoim koncie użytkownika? Jeśli nie masz innych kont, to wypróbuj na koncie gościa. Jeśli zegar działa na innych kontach, a na twoim nie to masz coś z ustawieniami nie tak. Aby wypisać ustawienia użyj: „gsettings list-recursively com.canonical.indicator.datetime” (bez cudzysłowów). Możesz zmieniać wartości kluczy po kolei poleceniem set narzędzia gsettings lub użyć dconf-editor (ale musiałbyś go najpierw zainstalować. Aby przywrócić ustawienia domyślne, zamiast list-recursively użyj reset-recursively i przeloguj się. Jak to nie pomoże, to nie wiem co.