Ubuntu Voice – Twój głos może mieć wpływ na rozwój systemu!

Ubuntu

A raczej mógł mieć wpływ, ponieważ zamknięto przyjmowanie zgłoszeń do nowej inicjatywy Canonical, ale o tym za chwilę.

Ubuntu Voice to nowy pomysł Canonical, w którym użytkownicy systemu mogą zabrać swój głos (dosłownie) w rozwoju Ubuntu. Mają oni unikalną szansę na kształtowanie Ubuntu poprzez pozostawienie swojego komentarza w różnych aspektach systemu. Ich głos ma pomóc projektantom w tworzeniu, wzmacnianiu oraz doskonaleniu elementów Ubuntu.

Osoby zainteresowane dołączeniem do projektu mogły zgłaszać się poprzez podanie adresu mailowego tutaj, jednak liczba chętnych bardzo szybko przerosła oczekiwania Canonical i zapisy zostały zakończone.

Ubuntu Voice to w praktyce kolejna platforma, dzięki której użytkownicy mogą wypowiadać się w sprawie systemu, a co za tym idzie – dołączyć do projektu Ubuntu. Poprzednie inicjatywy obejmowały Ubuntu Brainstorm (już nieistniejące), badania i ankiety a nawet testy, w ramach których użytkownicy-testerzy otrzymywali wynagrodzenie. Oczywiście należy również pamiętać o tradycyjnym zgłaszaniu błędów dzięki narzędziu Apport.

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • icywind

  Uważam, że najlepsza byłaby anonimowa ankieta losowana wśród określonej liczby wyrażających wcześniej chęć osób. Gdyby z badania wynikało, że większość zgadza się na łatwe do wyłączenia reklamy Amazona w dashu pomysł byłby dużo mniej kontrowersyjny. Nie byłoby też problemu z domyślną przeglądarką chromium vs firefox.

 • zardoz

  Chyba jednak się przestraszyli negatywnych komentarzy użytkowników i deweloperów na temat mir-a. Nie docenili społeczności Ubuntu która pojmuje jaka jest idea tego systemu czy samego Linuxa. Teraz będą chcieli wyjść z twarzą z pomysłu który nie ma szans powodzenia bez wsparcia środowiska nie ubuntowego.

 • k1a5t3r

  ja i tak nie oddam, nie ze jestem zly ale widze od poczatku w jakim kierunku ta firma leci a mianowicie dazy do samodzielnosci i pol otwartosci chcac zrobic idealny system linux dla kazdego uzytkownika upodabniajac sie do iOS i stopniowo zamykajac swoje skrypty. Ja uzywalem Xubuntu ale do czasu kiedy to kernel byl faszerowany cukrem a system nafaszerowany nutella ktora po dodania ciastek zwanych programow zaczyna nutella wyciekac i system slimaczy sie a czasami wywala bledy.
  Od 12.04 kompletnie zrezygnowalem z ubuntu i ubuntu podobne w czasie 9.x szukalem alterantywy ale wiekszosc albo miala problemy z samym startem, rozpada sie po ktoryms starcie badz problemy z sama instalacja. To co stare dobre i dla mnie istnieja tylko dwa systemy Slackware i Debian no i oczywiscie Gentoo ale na taka bzytwe zaden amator sie nie chwyci

 • Szkoda że zamknęli Ubuntu Brainstorm. Po co było zamykać aby otworzyć kolejny podobny serwis :P