Ubuntu Touch dla telefonów wygląda naprawdę znakomicie!

Programiści Ubuntu dołożyli wszelkich starań, aby z końcem maja a początkiem czerwca zrealizować słowa wypowiedziane przez ich przełożonych. Zadaniem było przedstawienie systemu, który po zainstalowaniu na telefonie komórkowym będzie nadawać się do codziennego użytku.

Czy tak jest? Spójrzcie sami na poniższy film, który prezentuje stan systemu na dzień 6 czerwca. Mimo iż programiści skupiają się jedynie na funkcjonalności, system sprawia wrażenie lekkiego i dość szybkiego. Należy jednak pamiętać, że Nexus 4 nie należy do najsłabszych telefonów na rynku i zapewne nie każdy smartfon będzie w stanie tak dobrze obsłużyć Ubuntu Touch w obecnej formie.

Jedno trzeba przyznać na pewno – rozwój systemu na przestrzeni ostatnich tygodni jest niesamowity i jeśli programiści nie spuszczą z tonu, już niedługo możemy doczekać się fantastycznego systemu operacyjnego dla urządzeń przenośnych, sygnowanego logo Ubuntu.

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • Przyznaje – jaram się ;)

  • Dragonk

   Nie tylko Ty :D

 • pop129

  łał wygląda to imponująco!

 • Sławomir Szewczyk

  Timeline muli jak gwibber, ale może to jakoś zoptymalizują :)

 • Albert NIcpon

  Jeszcze tylko odpowiedni telefonik z logiem LINUXA i bedzie super

 • Tyran6

  Oby jak najszybciej wyszedł jakiś model z tym systemem i najlepiej jakby zrobili coś mniejszego od Nexusa 4 :)

 • xman

  Czy ktoś z Was zainstalował (lub zna kogoś) Ubuntu Phone na Galaxy S2?

 • lulo

  Będzie cacy jak ruszy na tych telefonach co są i to dosłownie na tych wszystkich przynajmniej na których działa Android – wtedy pochwalę, poprę, i.t.d. – mam chyba spoko tela Samsung Galaxy S3 a wsparcia jak nie było…tak nie ma dla tego systemu do tej pory. Korzystam na codzień wyłącznie z linucha i to głównie z Ubuntu więc po prostu oczekuję go również na w sumie nie najsłabszym telu – proste. Nie będzie wsparcia – szybko o nim zapomnę i wcale nie pochwalę a wręcz przeciwnie – jeżeli powtórzy się systuacja z Androida z ograniczonym wsparciem danej wersji dla danych modelów, to jak dla mnie ten system jest zupełnie zbędny i programiści raczej powinni wtedy zmarnować swój zapał i wysiłek na tym co już jest a nie wciskać kolejne „cudo” na parę modeli z przewidywalnym czasem życia…no…może ze 2-3 lata to góra. Pożyjemy, zobaczymy – na razie nie ma się czym podniecać.