Ubuntu Phone do pobrania od 21 lutego

Canonical ogłosiło, że 21 lutego 2013 roku zostaną udostępnione dwa obrazy systemu Ubuntu Phone.

Ubuntu Phone

Dwa obrazy systemu przygotowane przez Canonical są przeznaczone na dwa telefony – Galaxy Nexus oraz Nexus 4. Zapewne posiadacze tych telefonów oraz miłośnicy Ubuntu już nie mogą doczekać się dnia premiery.

Jednak warto podkreślić, że nie jest to wersja finalna samego systemu. Tak wczesne wydanie systemu ma na celu, jak zawsze, wykryć jak najwięcej błędów i usterek oraz rozprawić się z nimi przed ostatecznym wydaniem, które będzie miało miejsce w tym roku.

Na szczęście twórcy wersji mobilnej Ubuntu pomyśleli o mniej zaawansowanych użytkownikach i przygotowali specjalną aplikację desktopową, która pobierze system oraz zainstaluje go na telefonie. Będzie to narzędzie podobne do Nexus 7 Installer umożliwiającego instalację Ubuntu na tablecie Asus Nexus 7.

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
  • RafciX

    Mam nadzieję, że rozwiązali problem z aplikacjami Qt na procesorach ARM oraz, że ten system będzie tak samo konfigurowalny jak Ubuntu na PC-ty ;). Chodzi mi głównie o dostęp do uprawnień root’a i np. możliwość zainstalowania innego środowiska graficznego (jak np. LXDE).
    Tak, czy siak ciekawi mnie jak działa to Unity na telefony ;)
    Będzie jakaś wersja na PC-ty, albo jakieś repo z tym środowiskiem co występuje w Ubuntu na telefony?

  • user

    Czy ktoś zainstalował Ubuntu na GalaxyTab2 7.0 3G ?