Ubuntu Edge zanotował już obniżkę ceny!

830 dolarów – tyle jeszcze wczoraj należało zapłacić, aby na początku maja 2014 roku otrzymać własny Ubuntu Edge. Dziś ta cena została obniżona do 625 dolarów!

Ubuntu Edge

Ubuntu Edge

Aby zachęcić osoby zainteresowane Ubuntu Edge do szybkiego wzięcia udziału w publicznej zbiórce, utworzono trzy nowe „pakiety”, w ramach których każdy wpłacający otrzyma własny smartfon:

 • 625 dolarów,
 • 675 dolarów,
 • 725 dolarów.

Każdy z „pakietów” ma ograniczoną liczbę chętnych – 1250 osób. W przypadku wyczerpania limitu miejsc, zostaną wprowadzone kolejne „pakiety”, których wartość rozpocznie się od 780 dolarów.

Cena „podwójnego pakietu” została również obniżona – w tej chwili wystarczy wpłacić 1400 dolarów, aby otrzymać dwa urządzenia Ubuntu Edge.

830 dolarów

A co z osobami, które właśnie taką kwotę wpłaciły wczoraj? Canonical zapewnia, że pod koniec kampanii zwróci wszystkim różnicę w dokonanej wpłacie a najniższym „pakietem” umożliwiającym zakup Ubuntu Edge.

Tymczasem zebrana kwota zbliża się do 4 milionów dolarów.

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • Singel

  Jest godzina 16.11 i jest już zebrane 4,408,593 mln dolarów,Kilka godzin temu było ponad 150000 tys mniej.Chyba będzie sukces?Oby to ustrojstwo nie zawiodło nabywców.

  • stolar

   Przez 38 min kwota wzrosła o 214 tys. $. Jak tak dalej pójdzie to kwota będzie uzbierana przez tydzień ^^(licząc po 12h wpłacania dziennie).

  • Na pewno Canonical wymyśli jeszcze jakieś „atrakcje”, aby przyspieszyć zbiórkę.

   • wymyślił* :D Taka akcja jest pewnie zaplanowana co do godziny ;)

    • Dragonk

     Nie da się przewidzieć reakcji ludzi na takie akcje…

     • Kolego – w marketingu zanim zaczyna się taką akcję ma się przygotowane konkretne schematy zachowań, strategie. Nie wymyślasz nic gdy akcja już trwa – w tym momencie masz gotowe wszystkie możliwe zachowania twoich potencjalnych klientów i tylko wybierasz odpowiednią ścieżkę na podstawie danych które gromadzisz. Dodatkowo masz wszystko przeliczone na 10 możliwych sposobów i wiesz która ścieżka przyniesie Ci pożądany efekt.

      Jeśli musisz myśleć podczas trwania akcji, to jest to brak przygotowania. Oczywiście, możesz minimalnie korygować liczby (choć pewnie masz do tego wzory i podstawiasz tylko dane więc dowolność zostaje mocno ograniczona), ale schematu zmienić nie możesz.

      Co innego jeśli akcja jest totalną wtopą, ale w przypadku takiej firmy i próby wejścia z nowym produktem zakładam, że wszystko jest przygotowane i zapięte na ostatni guzik:) To nie Microsoft :D

      • Dragonk

       Jeszcze nie zdążyłeś się przekonać jak impulsywne potrafi być Canonical?
       „Będzie Gnome-Shell, jak tylko wyjdzie. Na pewno damy Gnome-Shell.” – Gnome-Shell zbliża się do finalnego wydania, a tu bum jednak zrobili Unity :D (W sumie wg mnie wygodniejsze i fajniejsze, ale… Nadal wymaga optymalizacji. Choć przepisanie na nowo na qt na pewno da kopa… W końcu porzucą tego Compiz’a)
       „Będzie Wayland. Czekamy na finalną wersję Waylanda. Czekamy na wsparcie przez środowiska.” – Waylanda wydali w wersji finalnej i co? I Mir :D

       Może i mają zaplanowane co do godziny, ale nie zdziwiłbym się, jakby zmienili kilka razy zdanie i wymyślili coś innego ;)

  • lu

   kręcą jak mogą by coś uzbierać, ale by wszystko się powiodło trzeba by codziennie zebrać 1.000.000$. Jak dla mnie nierealne. Ale jak dobiją do 20mln to dam coś od siebie coś od siebie.

   • Zapewne wiele osób, podobnie jak Ty, czeka, aż zebrana kwota pozwoli na zakończenie pomyslne zbiórki z dużym prawdopodobieństwem, aby następnie przelać coś od siebie :) Dlatego uważam, że im więcej pieniędzy na koncie, tym więcej chętnych do płacenia.

  • Jan

   4,408,593 mln dolarów = 4,408,593,000,000 dolarów…

 • stolar

  A co jeśli ktoś wpłaci pieniądze, ale nie dojdzie do realizacji projektu ? Traci swoje pieniążki, czy jak ?

  • Anonymous

   dostaniesz wtedy pełen zwrot

 • MSTdzw

  19:00 $ 4 786 648 WOW nadal rośnie. Mogliby w przyszłości wypuścić wersję w tańszej obudowie jak ten bolid już zabłyśnie.

  • Dragonk

   Chętnie bym zobaczył low-end w takim designie :D Powiedzmy 1gB ram i np. procesor MediaTech… dwu- lub cztero- rdzeniowy, zamiast metalu plastik… Właśnie i plastikowa osłonka ekranu, a nie szkło. (Cóż mam Nokię 500, która ma plastik i jeżeli miałbym szkło to zaraz po nabyciu musiałbym pewnie zmieniać. Cóż telefony mają tendencję do spadania ekranem w dół, a szkło, jak szkło… Jeden upadek i stłuczone.)

   • MSTdzw

    1GB i 4-rdzeniowy MTK to zdecydowanie za mało by odpalić desktop. Minimum 3GB i jeśli MTK to te wersje 8-rdzeniowe, które jeszcze nie wyszły. W przypadku MTK i 8-rdzeni niema też co liczyć na jakąś wielką wydajność, tak próbują nadrobić różnice do wydajniejszych 4-rdzeniowców.

    $ 5,7…

    • Dragonk

     MTK6577 (2 rdzeniowy, starszy model od nowych) ma porównywalną wydajność z Tegrą 2. Według mnie by to wystarczyło. Poza tym low-end raczej nie będzie miał full desktopu. Po prostu chodzi mi o low-endowy smartphone. Coś, jak te chińskie… Tylko z marką, gwarancją i pewnością (oraz designem Edge), że po tygodniu się nie rozwali (a jak się rozwali to, że będzie można po ludzku oddać na gwarancję).

     Co do MTK przyszłej generacji to fajnie planują zrobić z tymi slotami na procek… Chyba, że to już nieaktualne… Ale nie wiem :D

     • MSTdzw

      Czegoś nie wiem? Piszesz, że chcą zrobić wymienne SoC?
      W sumie było by fajnie, bo MTK co chwila coś nowego wypuszcza.

      • Dragonk

       Gdzieś o tym czytałem, ale nie mam pewności, że to prawda. A że nie pamiętam, gdzie czytałem tak więc w sumie można uznać za nieistotne i mało prawdopodobne… Choć tam chyba było tylko, że ma dotyczyć jakichś ich procków dwu- i cztero- rdzeniowych. Aby produncenci zaprojektowali jeden smartphone i mogli wydawać w dwóch wersjach, czy coś takiego. Choć wtedy łatwo by było zupgradować sobie fon do tej droższej wersji…
       Choć fakt. Jakby dali tego 8 rdzeniowego MTK to byłoby wspaniale :D

    • Tomasz Łaziuk

     Nie będzie za słaby. Pamiętajmy że jest to sprzęt oficjalny/ brandowany (jak zwał tak zwał) więc Canonical zrobi wszystko aby Ubuntu chodziło na tym tak płynnie jak się tylko da.

 • clfapujc

  Podwójny pakiet 1400, dwa pojedyncze 1250.

 • Najtańsza opcja już wykupiona – widać, że akcja Canonical się udała. Za chwilę „pęknie” 5 milionów dolarów.

 • xxx

  Nie podoba mi się to wszystko… Akcja rozpoczęła się bardzo dobrze, żeby nie powiedzieć zajebiście. Gdyby Canonical chciało więcej zarobić to by mi obniżało cen pakietów. A kolejną rzeczą, która mi się nie spodobała to tytuł artykułu. Jak Ubuntu Edge mogło zanotować obniżkę cen, jeśli nie zostało wypuszczone?

  • MSTdzw

   Tylko po co tak po polsku zawsze narzekać? Projekt nie wypali to ludzie dostaną zwrot pieniędzy. Na razie wszystko idzie do przodu. Dzisiaj, żadne z dostępnych urządzeń nie jest tak innowacyjne jak Edge.

 • perestoo

  Brawo dla akcji, trzymam kciuki.

  Tak się zastanawiam czy jak przełącze się z Androida na Ubuntu to będę mógł odbierać telefony? Jeśli tak to po co mi Android a jeśli nie to jest to wielkie niedopatrzenie.

  • yyy

   będziesz mógł zapewne odbierać telefony bo ubuntu phone już to obsługuje tutaj raczej chodzi o to żeby ubuntu edge miał większą popularność bo wiesz ci co nie sa przekonani do ubuntu raczej nie wybiora tego telefonu a przynajmniej sie bardzo nad tym zastanowią :)

 • DamiaX

  13:14 $5,761,269 ;)

 • Dzisiaj już tempo trochę osłabło – ledwo 6 milionów. Póki co średnia dzienna nadal jest dobra.

 • Michal

  Nie wiem kto pisze te wpisy, ale po dokładniejszy opis zapraszam na zagranicznego bloga. omgubuntu
  Na początku było przez jeden dzień taka cena, a później około 800, z kolei teraz są 3 serie po ponad 600 z tego co pamiętam. A to tutaj to jakieś skrótowe myśli autora.

  • MSTdzw

   Nie chcesz nie czytaj, Ameryki nie odkryłeś.

 • Paweł Wiczyński

  Każdy, kto chciałby wesprzeć projekt Ubuntu Edge za nieco mniej niż 20$, zapraszam do zbiórki organizowanej przez Społeczność Ubuntu Polska. Szczegóły pod tym linkiem: http://goo.gl/j8b4E7