[Ubuntu 13.04] Ustawienie rozmiaru ikon panelu uruchamiania poniżej 32 pikseli

Uwaga: Ten wpis został utworzony ponad rok temu. Informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne!

Narzędzie Wygląd znajdujące się w Ustawieniach systemu pozwala na ustawienie rozmiar ikon panelu bocznego z przedziału 32 – 64 pikseli.

[Ubuntu 13.04] Ustawienie rozmiaru ikon panelu uruchamiania poniżej 32 pikseli

W tym poradniku przedstawię jak jeszcze bardziej zmniejszyć rozmiar ikon panelu bocznego (launchera) w Ubuntu 13.04 Raring Ringtail – nawet do 8 pikseli szerokości!

Wszystko czego będziesz potrzebować to aplikacja Menedżer ustawień CompizConfig. Otwórz terminal i zainstaluj pakiet compizconfig-settings-manager:

sudo apt-get install compizconfig-settings-manager

Po zakończonej instalacji uruchom narzędzie wpisując w wyszukiwarce systemowej Menedżer ustawień CompizConfig lub w terminalu:

ccsm

Przejdź do ustawień Ubuntu Unity Plugin, do zakładki Launcher. Tam, w polu Launcher Icon Size ustaw satysfakcjonujący Cię rozmiar. Zmiany będą widoczne natychmiast.

Niestety zauważyłem pewną prawidłowość – jeśli wybierzemy rozmiar o nieparzystej wartości, ikony mogą stać się rozmazane.
Minimalny rozmiar to 8 pikseli

Minimalny rozmiar to 8 pikseli

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • Michal

  Zastanawiam się tylko komu to potrzebne :)

  • jakub

   mi się przydało

 • dac

  W którejś ze starszych wersji Ubuntu była opcja „inteligentnego zachowania launchera”, tzn. chował się automatycznie przy zmaksymalizowaniu okna. Od bodajże 12.04 są wyłącznie dwie możliwości: never i autohide. Zna ktoś sposób na przywrócenie w 13.04 tej opcji?