Ubuntu 13.04 Raring Ringtail gotowe do pobrania!

Już jest! Ubuntu 13.04 Raring Ringtail gotowe do pobrania!
Ubuntu 13.04 Raring Ringtail gotowe do pobrania!

O systemie

Ubuntu 13.04 Raring Ringtail jest aktualnie najnowszym wydaniem najpopularniejszej dystrybucji Linuksa na świecie.

Jest to pierwsze w historii Ubuntu wydanie o 9 miesięcznym okresie wsparcia technicznego.

Nowe wydanie wzbogaca doświadczenia użytkownika płynące z pracy ze środowiskiem Unity. To właśnie na jego usprawnienia twórcy poświęcili najwięcej czasu.

Ubuntu 13.04 Raring Ringtail

Ubuntu 13.04 Raring Ringtail

Krótki przegląd kluczowych zmian znajdziecie w poniższym filmie.

Pobierz Ubuntu 13.04 Raring Ringtail

System możesz pobrać ze strony Get Ubuntu lub bezpośrednio z http://releases.ubuntu.com/13.04/.

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • Zeely

  A jest jakaś szansa na netinstall?

 • Macieks

  Niestety to nie na mój sprzęt, nowe Unity mi strasznie wolno działa. Trzeba będzie zainstalować Gnome Shell :D

 • Ittaj

  Serwery muszą być zapchane. Chciałem pobrać iso ale u mnie na łączu 50 Mb/s idzie 50 kb/s…;)
  Jeśli ktoś pobrał iso x64 to może wrzucić gdzieś na torrent?

 • Tu http://www.ubuntu.com/download/alternative-downloads Torrenty netinstall full serwis :)

 • dejmien666

  Jak przedwczoraj zainstalowałem daily to muszę na nowo instalować? (;

  • Nikt Ci nie zabroni, ale nie musisz.

   • dejmien666

    Takiej odpowiedzi się spodziewałem – pewnie nic się nie zmieniło, bo sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade nie daje mi żadnych nowych aktualizacji. (: Dzięki za informację.

 • Radek94

  W sumie nie jestem zachwycony z działania 13.04
  Problemy z instalacją po instalacji więc przesiadam się na 12.04

  • dejmien666

   A jakie dokładnie problemy? Ja niczego takiego nie doświadczyłem. Jedyny mankament to to, że jeszcze bumblebee mi nie działa. Nie wykrywa mojej karty graficznej.

   • Radek94

    Bardzo długo się uruchamiał system. Podczas pracy wywalało komunikat błąd systemu. Przed uruchamianiem systemu (gdzie jest logo ubuntu i na dole pasek ładowania w postaci kropek) wywalał czarny ekran na którym napisy od góry po sam dół. Instalowałem kilka razy i nic nie pomogło.

 • Pierwszy raz na tej wersji Ubuntu miałem tak znaczne problemy z kartą graficzną… http://ubuntu.pl/forum/viewtopic.php?f=133&t=166642 (tutaj link jeżeli ktoś byłby w stanie pomóc). Żadna poprzednia wersja nie robiła tego co 13.04. Porażka żeby finalna wersja nie rozpoznawała karty graficznej ;c.

  • Sprawdź czy aby na pewno wszystko w porządku z twoim sprzętem.

   • Chmm teraz piszę z dokładnie tego samego sprzętu, tylko z innej partycji gdzie mam zainstalowanego Xubuntu 12.10 -> wszystko działa dobrze. Kiedy miałem zainstalowane Ubuntu 12.10 z Unity także wszystko działało poprawnie. Kiedy instaluję Ubuntu 13.04 dzieją się cuda opisane wyżej :/.

    • Musiałbyś sprawdzić Xubuntu 13.04

     • dejmien666

      Mam dokładnie to samo na ubuntu/xubuntu 13.04 nie sadze by zmiana środowiska graficznego coś by zmieniała w tej sprawie…

      • to z pewnością wina sterowników, canonical uwielbia wstawiać nie właściwe :P dlatego mnie nauczyli instalować polskie sprawdzone remiksy z którymi nie mam nigdy problemów.

    • Kamil Maciąg

     Spróbuj ze sterownikami z serii 313-updates… U mnie działają świetnie z GeForcem 210…

    • Wojtek

     Mam podobnie, 2 dni temu przesiadłem się z 12.10 na 13.04 nie widzę paska, ikon …

 • feamoignargfaionakfj9ajfopamjv

  Aktualizacja czy lepsza czysta instalacja?

 • Widget

  Jak prosto przezucic zamkniecie okna na prawo i zrezygnowanie z globalnego menu dla okienek?

 • Z przyczyn jak do tej chwili dla mnie nieznanych. Świeżo zainstalowany Ubuntu 13.04 ( sprawnie i szybko działający ) ma pewną przypadłość. W czasie wyłączania, przechodzi do okna zamykania systemu i tak zostaje. To znaczy, nic się dalej nie dzieje. Kropeczki kolejno gasną i ponownie się rozświetlają, laptop dalej pracuje i tylko poprzez przytrzymanie przycisku „power” mogę zakończyć pracę na maszynie.

  Zaznaczam, że około 3 lat sukcesywnie instalowałem kolejno wydawane nowe wersie Ubuntu i z żadną wcześnie zainstalowaną nie miałem podobnego problemu. To co przychodzi mi na myśl ( dla zwykłego użytkownika ), to fakt, iż mój laptop nie jest już pierwszej młodości ( Acer Extensa 7220, procesor Intel Celeron M 540 MHz 1860, RAM 2 GB, karta graficzna zintegrowana Intel Graphics Media Accelerator X3100, dysk HDD 120 GB ). Jednak jak wcześniej napisałem, do tej pory dawał radę.
  Jako ciekawostkę, wskażę fakt, iż Fedora 18 Gnome – zainstalowana alternatywnie, działa płynnie i bez zająknięcia. Aby nie wprowadzać w błąd, dodam że zarówno Ubuntu 13.04, jak i Fedora 18 Gnome, były instalowane kolejno, po każdorazowym formatowaniu twardego dysku ( instalacja pierwszego, a następnie jego usunięcie i instalacja następnego ) i pracowały jako jedyny system na tym laptopie.
  Tak jak wyżej zaznaczyłem, jestem zwykłym użytkownikiem ( coś tam o konsoli wiem ) i w dobrze zrozumiałym interesie użytkowników, zadam to prozaiczne pytanie: Cz spotkał się już ktoś z Państwa, z podobnym przypadkiem?
  A może istnieje rozwiązanie mojej „bolączki”, a jedynie brak umiejętności w szukaniu, skazuje mnie na takie potknięcia.

  Pozdrawiam wszystkich i z dozą optymizmu oczekuję na możliwą podpowiedź.

  • A więc informuję, iż wyszukałem rozwiązanie( sieć potęgą jest i basta ), które w moim przypadku sprawdziło się w stu procentach. Załączam link do strony z której zaczerpnąłem informację, jak i gotowe podpowiedzi, gdzie i co zmienić, żeby moje Ubuntu wyłączało maszynę w sposób oczekiwany.
   http://takasobiestrona.wordpress.com/linux/acpi-w-buntu/

   W nadziei, iż może się to dla kogoś przydać.
   Pozdrawiam.

 • bOOm

  jest jakaś szansa na pokazywanie wolnego miejsca poszczegolnych dyskow w menadzerze plików?

 • Y3lloW

  U mnie te ubuntu nie chodzi za szybko, szybciej smiga zawalony programami win7(około 40GB instalek) od tego ubuntu 13.04, mam laptopa z prockiem AMD A6-3420M ale widoczniej lepiej radzi sobie winda z tym prockiem :/