[Ubuntu 12.10] Reset Unity – przywrócenie domyślnych ustawień

Uwaga: Ten wpis został utworzony ponad rok temu. Informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne!

Wraz z jedną z aktualizacji Unity zniknęło polecenie służące do przywracania domyślnych ustawień:

unity --reset

Teraz należy radzić sobie w inny sposób, na początek zainstaluj pakiet dconf-tools:

sudo apt-get install dconf-tools

Domyślne ustawienia przywrócisz poleceniem:

dconf reset -f /org/compiz/

Możesz teraz ponownie uruchomić komputer, bądź wydać polecenie:

setsid unity

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • ARNi

  @Szmitas ,zrob animowane gify jako tutoriale – proste i praktyczne.

  • clfapujc

   Wpisując w wyszukiwarce np. komunikat błędu, żaden algorytm nie przeszuka ci zawartości obrazka. Poza tym grafika zabiera znacznie więcej miejsca i transferu niż tekst. No i tekst poleceń można skopiować bezpośrednio do terminala.
   Nic dziwnego, że cywilizacja rozwinęła pismo jakie znamy dzisiaj, a zapisy obrazkowe należą do zamierzchłej przeszłości ;)

   • ARNi

    Co racja to racja @clfapujc ,ale zauważ ,że pojawiaja sie użytkownicy Ubu copy-paste .

    • Zawsze znajdą się osoby, które idą na łatwiznę bez myślenia (copy-paste) oraz takie, które pójdą na łatwizę (copy-paste), ale przeanalizują to, co robią.
     To, że ktoś przekopiuje polecenie to nic złego, a czasami nawet lepiej, bo złożoność jest różna – łatwiej nie popełnić błędu.

 • emeritus

  Skoro jest w komputerze funkcja copy-paste to pewnie po to żeby jej używać wtedy kiedy komuś wygodnie.Pod jednym wszakże warunkiem:Że się wie co się kopiuje i wkleja.A w samym kopiowaniu,zwłaszcza bardzo złożonych poleceń nie ma moim zdaniem nic złego.Ach,powiem więcej!Bardzo często przepełnia mnie uczucie głębokiej wdzięczności że nie muszę niektórych tekstów wklepywać paluszkoma do terminala!

 • Katarzyna

  Bardzo proszę o pomoc, zniknął mi pasek, w którym znajdowała się godzina, poziom baterii, sieć i głośnik w górnym prawym rogu.. Od niedawna korzystam z ubuntu 12.10 i nie mam pojęcia jak mogę to przywrócić. Będę bardzo wdzięczna.