Ubuntu 11.10 Oneiric Ocelot wydane!

I nadszedł ten dzień… dzień, którego jedni nie mogli się doczekać… dzień, który mógłby dla innych nigdy nie nastąpić – premiera Ubuntu 11.10 Oneiric Ocelot!

Pobierz Ubuntu 11.10 Oneiric Ocelot

Krótko i na temat: najnowsze Ubuntu 11.10 możesz pobrać z oficjalnej strony Ubuntu – ubuntu.com/download.

Swoje wrażenia opiszę w najbliższym czasie, gdy zainstaluję system i solidnie przetestuję.

Ja już ściągam najnowsze Ubuntu, a Ty?
Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • Łukasz

  Co mi radzicie zainstalować? Ubuntu 32 bitowe, czy 64 bitowe?

  Mam już 4GB RAMu (wcześniej miałem 2 GB, ale jakiś czas temu dokonałem wymiany na większe kości) i trochę szkoda jak w 32-bitowym Ubuntu widoczne jest tylko 2,9 GB.

  Procesor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T8300 @ 2.40GHz
  Płyta główna: MSI MS-1421X

  (Laptop MSI PR400-016PL)

  Tylko czy nie będzie jakichś problemów? Zawsze byłem nie do końca przekonany do 64 bitów.

  Co mi radzicie?

  • Linux to nie Windows, że do obsługi 4 GB i więcej ramu potrzebny jest system 64-bit, wystarczy kernel z wkompilowanym PAE (standardowo jest zawarty w oficjalnych repozytoriach Ubuntu)

  • maxxon

   Niemozliwe , ja mam 3GB i tyle Ubu „widzi” .:))

 • Henryk

  Używam kolejno ubuntu 10.04, 10.10 i 11.04 ver 64b od roku i nie mam żadnych problemów (nawet z flashem). Nie masz się co zastanawiać wykorzystasz przynajmniej całą dostępną pamięć.

 • Łukasz

  Robiłeś jakieś testy wydajności, stabilności? W przypadku 64-bitów utrzymuje się, że programy działają wydajniej.

  Są różne opinie o 64-bit i nie za bardzo mogę się zdecydować.

  Podobno przy czystej instalacji powinno włączyć poe, ale nie wiem jak ono działa w Linuksie. W Windowsie jest coś takiego, że niby wykrywa pamięć, ale z niej nie korzysta (chyba, że zrobisz cobie Ram-dysk, ale to inną drogą). Swoją drogą Windows Vista nie aktywował mi POE.

  I tak jestem trochę w kropce, niestety. Zawsze trzymałem się 32 bitów, ale być może warto przejść wreszcie na 64 bity.

  • W windowsie coś takiego jak PAE to fikcja, bo co z tego, że pokazuje Ci ile masz rzeczywiście ramu, skoro i tak 32-bitowy windows nie wykorzysta więcej niż 3,2 GB. W linuxie sprawa wygląda inaczej, bo kernel z pae pozwala wykorzystać ileś tam set giga ramu (dokładnej liczby nie pamiętam) w 32-bitoeym systemie. Sam mam 32-bitowe ubuntu + kernel z wkompilowanym pae.

 • Soemtron

  Mam zainstalowane Ubuntu 11.10 beta i na bieżąco aktualizowane,ale od doby nie doszły mi aktualizacje.W informacji o systemie pisze że Ocelot bez żadnej bety.Czy zrobił mi się już finalny system,czy może trzeba dodać jakieś repo?

 • Slivs

  Strasznie się zawiodłem teraz na ubuntu , nie chodzi o Unity , bo nawet przypadło mi do gustu ale… Podczas instalacji , wybrałem aktualizację systemu , wszystko ładnie do momentu kiedy instalator się… zawiesił
  Myślę , dobra poczekam 1 godzina , 2 godzina , 3 godzina nie no coś nie tak , twardy reset , ponowna instalacja (tym razem dobra) i wszystkie pliki przepadły… Niezbyt miłe pierwsze wrażenie. Pytanie do was: Czy można jeszcze te pliki jakoś odzyskać?

  • maxxon

   Sprobuj wrzucic 11.10 z plytki i wgrac swoje programy ,ustawienia masz juz przeciez – tylko nie „czysc” /home.

 • A dla mnie bomba. Instalacja przebiegła bez żadnych problemów. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne – o czym już można przeczytać na stronie.

 • Olgierd

  I jak, opłaca się to instalować??

 • Pingback: Archiwum Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal wydane!()

 • Pingback: News Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal wydane!()