[Ubuntu 11.10] Instalacja Unity 5.0

Uwaga: Ten wpis został utworzony ponad rok temu. Informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne!

Co prawda Unity w wersji 5.0 dostępny będzie w Ubuntu 12.04 Precise Pangolin, ale użytkownicy Ubuntu 11.10 Oneiric Ocelot mogą również zainstalować je w swoim systemie.

Portal OMG!Ubuntu! przygotował krótki film prezentujący nową wersję Unity:

Instalacja Unity 5.0

Repozytoruim, z którego pochodzi pakiet z Unity 5.0 jest w dużej mierze repozytorium testowym, dlatego należy liczyć się z ewentualnym pojawieniem się problemów w działaniu samego środowiska
  1. Dodaj repozytorium ppa:unity-team/staging:
    sudo add-apt-repository ppa:unity-team/staging
  2. Zaktualizuj listę pakietów:
    sudo apt-get update
  3. Zaktualizuj system:
    sudo apt-get dist-upgrade

Zaloguj się ponownie do systemu, aby wprowadzić zmiany w życie.

Downgrade Unity 5.0

Aby powrócić do poprzedniej wersji Unity należy usunąć całkowicie dodane wcześniej repozytorium wraz z pakietami. Zrobi to za Ciebie ppa-purge. Opis instalacji znajdziesz tutaj Usuwanie repozytorium PPA razem z zainstalowanymi pakietami.
Aby usunąć repozytorium, otwórz terminal i wydaj polecenie:

sudo ppa-purge ppa:unity-team/staging

Wrażenia

Może i moje odczucia są mylne, ale nowe Unity pracuje ciut szybciej – Dash otwiera się szybko, wyszukiwarka systemowa działa sprawnie (nawet przy zwracaniu dużej ilości wyników). Niestety w panelu bocznym ikona katalogu domowego została zastąpiona zwykłym katalogiem (bez domku), co nie do końca oddaje zawartość aktywatora.
W Menedżerze ustawień CompizConfig (ccsm) do pluginu Ubuntu Unity Plugin do zakładki Experimental dodano kilka nowych opcji, jak na przykład, pokazana na filmiki, zmiana koloru panelu górnego, dasha i menu bocznego.

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.