[Ubuntu 11.04/11.10] Instalacja Firefox 9

Uwaga: Ten wpis został utworzony ponad rok temu. Informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne!

Póki co, Firefox 9 jest wersją beta, ale istnieje możliwość jego instalacji w systemie z repozytorium next. W repozytorium znajduje się zarówno wersja 32 jak i 64bitowa.

Instalacja

Instalacja przebiega w klasyczny sposób – na początek dodanie repozytorium:

sudo add-apt-repository ppa:mozillateam/firefox-next

Teraz aktualizacja listy pakietów:

sudo apt-get update

Instalacja przeglądarki:

sudo apt-get install firefox
Źródło: shuffleos.com
Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • styk444

  Tu : http://www.ubucentrum.net/
  Piszą że jest już 11stka ;)

 • magic

  E tam Firefox.
  może ktoś w końcu opracował metodę wywalenie tego durnego UNITY i trochę mniej durnego Gnome 3. A potem instalacje poczciwego Gnome 2.

  Ja już od kilku dni mam zainstalowane openSuSe z KDE bo tam też Gnome 3 wsadzili, a KDE w Kubuntu to lipa. Wkuża mnie to KDE na szczęscie nie tak bardzo jak UNITY od zawsze używałem Gnome jescze w Slackware 8….

  A na koniec to chce podziękować wszystkim deweloperom Gnome że mają tak mocno w dupie użytkowników i wciskają na siłę to niedopracowane Gnome 3 alfa, nie pozostawiając możliwości wyboru. Idea Linuksa (wolność wyboru) legła w gruzach.

  • pioruns

   „Idea Linuksa (wolność wyboru) legła w gruzach.”
   Chłopie masz miliony dystrybucji, nikt ci nie każe używać tej, do której wsadzili GNOME3. Jak Ci się nie podoba, to jest pełno innych środowisk do wyboru. Chyba nie zdajesz sobie sprawy, że do każdej dystrybucji możesz doinstalować co innego, mieć 5 środowisk w jednym systemie, potem wywalić 4 i zostawić jedno. Proste. W debianie możesz np. odinstalować wszystko do zera włącznie z Xorg, zostawiając tylko podstawowe pakiety systemowe, a potem zbudować ponownie jakie tylko chcesz środowisko. Poszukaj trochę, poćwicz. Na pewno coś lepszego znajdziesz niż GNOME3. Pozdro

   • magic

    Wiem że można i powiem że dam sobie z tym radę tylko rzecz w tym że to zajmuje dużo czasu a nie mam już nastu lat.
    Praca dom …

    A tak po za tym to polecam jak takiś moćny usuń z z Ubuntu to choróbsko Unity i zainstaluj cokolwiek nawet i ręcznie.
    Próbowałem ze trzy razy na virtualu i efekt zawsze jest ten sam całe Ubuntu się sypie bez tej swojej zarazy Unity.

    Co do Debiana jest świetny tylko że stabilna wersja to staroć po aktualizacji do testing zawsze coś nie działa jak należy. A sama testing przynajmniej na moich dwóch kompach ma cały czas problemy z jądrem i uruchamianiem. Jak już pisałem na początku jestem za leniwy i nie mam czasu na kompilacje i inne zabawy więc powracam na stare śmieci openSuSe

    • Accu

     to wpisanie w konsoli apt-get purge lub remove gnome-shell i np. apt-get install kde-desktop zajmuje aż tak dużo czasu?

 • Polak89

  W ekranie logowania mozesz wylaczyc unity wiec co to za problem? Mi nie pasowało to ustawiłem tak jak w starszych wersjach.