Tworzenie plików PDF

90% spośród Was – Czytelników tego artykułu – a dokładniej osób, które szukają rozwiązania na postawiony wyżej temat, nie zdaje sobie sprawy z tego, że program do tworzenia plików PDF mają pod nosem. Ba… niewykluczone, że korzystają z niego dosyć często.

O jakim programie mowa? OpenOffice Writer. Sam o tym nie wiedziałem, dopóki sytuacja nie zmusiła mnie do stworzenia pliku PDF.

Większość plików, z których tworzymy PDF to i tak pliki tekstowe doc, docx, odt, dlatego taka funkcja we Writerze jest bardzo przydatna. Otwórz plik w edytorze i z menu Plik wybierz Eksportuj jako PDF.

(kliknij w miniaturę, aby powiększyć)

Plik - Eksportuj jako PDF


Pojawi się okienko, w którym możesz ustawić szczegóły dotyczące tworzonego pliku. Wszystko jest po polsku (o ile masz polską wersję OO) i na tyle przejrzyste, że nie wymaga dodatkowego komentarza.

Tworzenie plików PDF


Na koniec kliknij Eksportuj, aby utworzyć plik.

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
  • anhydryt

    Ja i tak zawsze korzystam z drukarki pdf, ale większym wyzwaniem jest chyba zrobienie pdf z wielu zeskanowanych obrazków.