Twitter Core App anulowane

Twitter Core App

Twitter Core App

Ubuntu Touch Core Apps to inicjatywa Canonical, mający na celu zachęcić społeczność Ubuntu do tworzenia własnych aplikacji, które znajdą się w Ubuntu Touch. Projekt zakłada stworzenie 12 aplikacji:

 • 8 tradycyjnych – menedżera plików, kalendarza, zegara, pogody, terminala, kalkulatora, klienta e-mail, przeglądarki plików,
 • 4 społecznościowych – YouTube, Facebook, Twitter, czytnik RSS.

Dzisiaj z tej listy można wykreślić aplikację kliencką dla serwisu społecznościowego Twitter. Powód nie jest w 100% jasny, ale zapewne ma związek z polityką Twittera wobec aplikacji stron trzecich. Polityką, która zakłada, że każda aplikacja, która wykorzystuje API Twittera wymaga zgody, w przypadku posiadania więcej niż 100 000 użytkowników, którzy identyfikowani są za pomocą tokenów. Wszystko co wiemy na pewno, to wypowiedź inżyniera oprogramowania Canonical, Roberta Parka:

Na ten moment projekt Twitter Core App został anulowany z powodów negocjacji z Twitterem. Niestety oficjalną aplikacją Twittera będzie przeglądarka internetowa ze stroną m.twitter.com

Robert Park podkreślił, że użytkownicy, którzy zdecydują się na zakup Ubuntu Phone, źle zareagują na brak aplikacji dla Twittera czy Facebooka. Przypomniał jeszcze, że jest Gwibber, ale jest on rozwiązaniem przeznaczonym dla wielu kont.

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • Chociaż będzie Gwibber, wiadomo – lepiej dać nam coś co obsłuży wiele kont niż nie dać Fb, nie dać Twittera a oczekiwać cudów – tego powinni się nauczyć twórcy innych systemów ;)

  • Założenie jest takie – jedna aplikacja = jedno zastosowanie.

   • Twitterowi nie zależy na użytkownikach jak widać.

    • Mirosław Zalewski

     Albo nie wierzy w powodzenie projektu i nie chce im się zajmować czymś, co wg nich padnie w krótkim czasie.
     Albo ma jakiś interes w tym, aby Ubuntu Phone nie było dla ich użytkowników atrakcyjną platformą.

     • Z czasem pękną, jednak tak czy siak Gwibber jest obiecany i będzie – może i lepiej?
      Sam jestem ciekawy jakie będzie stanowisko Mozilli co do Firefoxa ;)