Trwają prace nad Ubuntu 13.04 cz. 3

Uwaga: Ten wpis został utworzony ponad rok temu. Informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne!
Drogi Czytelniku! Pamiętaj, że Ubuntu 13.04 Raring Ringtail jest nadal w trakcie tworzenia (Alpha). Korzystanie z systemu w aktualnym stadium wydania może być niekomfortowe. Finalna wersja zostanie wydana w kwietniu 2013 roku.

Jedna z ostatnich aktualizacji Ubuntu 13.04 Raring Ringtail Aplha 1 przyniosła subtelną, aczkolwiek wyczekiwaną zmianę w ikonach zakładek wyświetlanych w panelu głównym (dash).

Jak widać, ikony zostały zaokrąglone, zyskując w ten sposób nowoczesny wygląd, a ikona zakładki Aplikacje nawiązuje do nowej wersji Centrum Oprogramowania Ubuntu oraz Menedżera aktualizacji (Trwają prace nad Ubuntu 13.04).

A na jakie zmiany w samym Unity Wy czekacie najbardziej?

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • A na jakie zmiany w samym Unity Wy czekacie najbardziej?

  Napewno nie na takie :P Swoją drogą jestem rozczarowany Unity i (wg. mnie) zasobożernością systemu. Liczyłem i się przeliczyłem. Czekam na 13.04.

  • emol007

   A czego się spodziewałeś? Przecież pulpit Unity = Gnome + Compiz + Unity . to musi być zasobożerne, ale nie martw się, w końcu „nowoczesne” komputery po to mają RAM aby go zapełniać, najlepiej zasobami systemowymi.

 • orsonik

  Łatwiejsza instalacja sterowników ATI. Integracja z czytnikiem rss. Możliwość Googlowania bezpośrednio w Unity. Zmiana FF na Chrome. Możliwość wstawienia więcej niż jednego paska z ikonkami. Więcej gier. Możliwość oceny oprogramowania w Centrum oprogramowania w razie niskich ocen lub zaprzestanie rozwijania oprogramowania usuwanie softu decyzja należ do społeczności. Integracja Steam, desury z unity.Integracja Unity z telefonami komórkowymi.

 • Krzysztof

  Szczerze – brakuje mi tylko jednego. NORMALNEGO procesu instalacji sterowników ATI oraz HYBYDOWYCH kart graficznych… Przecież to co się teraz dzieje to zakrawa o pomstę… Po każdej próbie nie mam interface’u…

  • Ale to nie „wina” twórców systemu tylko dostawców oprogramowania.

   • Krzysztof

    Po części :) Ale skoro ATI udostępnia paczkę sterowników której nie można zainstalować z jakiegoś dziwnego powodu mimo informacji na stronie ATI że skierowana do 12.10 a na czystym systemie mamy ZONK no to jest coś winy również u twórcy systemu :)