Trashindicator – ikona kosza w aplecie powiadomień

Uwaga: Ten wpis został utworzony ponad rok temu. Informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne!

W starszych wersjach Ubuntu, gdy używaliśmy jeszcze GNOME2, domyślnie na panelu była ikona kosza. W Unity już takowej nie ma. Jednak znalazłem program, który umieszcza się w aplecie powiadomień i pozwala otwierać oraz opróżniać kosz. Działa zarówno w Unity jak i GNOME2 (chociaż tutaj nie ma sensu takowego instalować, gdyż jest to domyślny aplet na panelu ;)).

Trashindicator - ikona kosza w aplecie powiadomień

TrashIndicator

Instalacja

 1. Ściągamy paczkę DEB z oficjalnej strony: [LINK]
  Na dzień dzisiejszy najnowsza wersja to plik: trashindicator_1.00-1_all.deb
 2. Otwieramy pobrany plik dwukrotnym kliknięciem. Uruchomi się Centrum Oprogramowania Ubuntu, w którym klikamy na przycisk Zainstaluj, a następnie podajemy hasło i potwierdzamy.
 3. Po zakończeniu instalacji należy wylogować się i zalogować, aby zmiany odniosły skutek.

Podsumowanie

Unity jest trochę niedopracowane i niefunkcjonalne, trzeba samemu wszystko dopieścić. Ww. aplet przywróci coś co niektórzy lubili – kosz na panelu ;)

Źródło: omgubuntu.co.uk
Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • maxxx

  Witam.
  Czy znajde na Unity pod jedna ikona na panelu [ cos podobnego do szuflady ] , podpinane rozne powiadamianie i wszystko co jest na panelu ??
  Tylko czas + pogoda + jedna ikona ??

  • Szmitas

   Niestety nic takiego nie wpadło mi w ręce. Jeśli tylko znajdę informacje na ten temat, to na pewno artykuł pojawi się na stronie.

 • pan_zabka

  Można usunąć kosz z bocznego panelu?