To ostatnia obniżka ceny Ubuntu Edge – taniej już nie będzie!

ubuntuedge

Canonical po raz kolejny obniżyło cenę super smartfona Ubuntu Edge. Wszystkie dotychczasowe „pakiety” zostały zniesione i zastąpione jednym o wartości 695 dolarów.

Na stronie zbiórki firma Canonical ogłosiła

Od teraz, aż do końca kampanii, ustaliliśmy cenę Ubuntu Edge na 695 dolarów. Nie ustanawiamy limitów urządzeń, jednak kolejnych obniżek nie będzie. Chciałeś, aby Ubuntu Edge był bardziej przystępny – teraz to masz!

Nie jest to najniższa cena, za którą można było nabyć Ubuntu Edge. W pierwszych dniach zbiórki cena najtańszych „pakietów” mieściła się w przedziale 600-675 dolarów. Każdy kto wpłacił taką kwotę miał pewność otrzymania super smartfona – oczywiście w przypadku pozytywnego zakończenia kampanii.

Już tylko 11 dni pozostało do zakończenia zbiórki, a stan konta zbliża się do 9,5 miliona dolarów. Początkowe przewidywania analityków zostały skorygowane i prognozowana kwota, wg różnych źródeł oscyluje między 18 a 22 milionami dolarów. W najlepszym wypadku to i tak o 10 milionów mniej od założonej sumy. Wszystkim, którzy wpłacili już pieniądze i zamiast ich zwrotu oczekują otrzymania smartfona, pozostaje wiara w potężnego prywatnego inwestora, który pokryje różnicę. A może sam Mark Shuttleworth wyłoży coś ze swojej głębokiej kieszeni?

Jeżeli powyższy artykuł nie rozwiązał lub rozwiązał częściowo Twój problem, dodaj swój komentarz opisujący, w którym miejscu napotkałeś trudności.
Mile widziane komentarze z uwagami lub informacjami o rozwiązaniu problemu.
 • pawellek

  „A może sam Mark Shuttleworth wyłoży coś ze swojej głębokiej kieszeni?”
  Też tak myślę, że jak uzbierają z 20 mln to resztę Mark i spółka dorzucą z własnej kieszeni.

 • Rafa

  Nie mogę się go doczekać, Android zawiódł me oczekiwania

 • Zen_Xen_ni

  Przecież pan Marek biedny nie jest, skoro może sobie pozwolić na latanie po kosmosie. :> Myślę że sami dołożą na supersmartfona, Markowi trzeba jedno przyznać: to uparty sukinkot. Tutaj raczej chodziło o ustanowienie rekordu i ogólnym zamieszaniu medialnym, niż o sfinansowanie tego sprzętu.

 • rafcio

  czy to powtórka tablatów surface?