Ubuntu After Install zainstaluje za Ciebie dziesiątki przydatnych aplikacji

ubuntu-after-install

Ubuntu After Install to aplikacja, która powinna znaleźć się na Twoim komputerze tuż po zainstalowaniu systemu.

Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – pozwala na bardzo szybką instalację blisko 30 najpopularniejszych aplikacji m.in. kodeki, konfiguratory systemu (Gnome Tweak Tool, MyUnity, Unity Tweak Tool), przeglądarki internetowe (Google Chrome), komunikatory (Skype), odtwarzacze multimedialne (VLC, XBMC). Aplikacja doda również do systemu niezbędne repozytoria, dzięki czemu raz zainstalowane aplikacje będą mogły być aktualizowane na bieżąco.

Pełną listę dostępnych aplikacji znajdziecie na stronie twórców – www.thefanclub.co.za/how-to/ubuntu-after-install.

Instalacja XBMC Frodo

Nie tak dawno wyszła nowa wersja XBMC Frodo, więc postanowiłem ją zainstalować. Powiem szczerze, iż spodobał mi się jej nowy wygląd, a w porównaniu do wcześniejszych wersji jest o wiele stabilniejsza i szybsza. Jeśli ktoś ma zainstalowaną 11, lub starszą nie polecam aktualizacji, bo może się posypać.

Instalacja

W terminalu:

sudo add-apt-repository ppa:team-xbmc/ppa

następnie:

sudo apt-get update

VOD na Ubuntu

Witam wszystkich. W tym wpisie chciałem pokazać jak prosto cieszyć się zasobami największych polskich serwisów VoD, takimi jak TVNplayer, Iplex, czy TVP VOD, na Ubuntu. Całość nie powinna potrwać dłużej niż 5 minut. Zaczynajmy!

TVNPlayer i TVP VOD są dostępne przez przeglądarkę, ale ich oglądanie skutecznie utrudnia wtyczka Silverlight, która niestety praktycznie nie działa. Znacznie prostszym rozwiązaniem, niż męczenie się z Silverlight, będzie zainstalowanie aplikacji XBMC, która po dograniu odpowiednich wtyczek pozwala na łatwe oglądanie filmów i seriali bez reklam.

Instalacja XBMC

XBMC jest prawdziwym „kombajnem” multimedialnym. Na Linuksa została wypuszczona wersja beta tej aplikacji. Aby ją zainstalować musimy dodać do naszego systemu repozytorium:

sudo add-apt-repository ppa:team-xbmc/unstable && sudo apt-get update

Oraz zainstalować program