[Unity Web Apps] Część 3 – Powiadomienia

Powiadomienia (Notify-OSD) pojawiają się w prawym górnym rogu ekranu, pełnią one ważną część integracji strony z systemem. Należy jednak pamiętać, aby nie „przesadzić” z ich ilością.

Wspomniane powiadomienia wyglądają w ten sposób:

powiadomienie

W jakich przypadkach je dodawać? Po wykonaniu jakichś zdarzeń, przy pojawieniu się nowych informacji itp.

Funkcja odpowiadająca za powiadomienia to:

Unity.Notification.showNotification(arg1, arg2, arg3);

[Unity Web Apps] Część 2 – Akcje

W poprzedniej części kursu pokazywałem sposób inicjacji strony przez mechanizm Unity Web Apps, dodając launchera. W tej części postaram się przybliżyć temat dodawania tzw. „akcji”, które będziemy przypisywać do skryptu inicjującego.

Akcje

Dodajmy prosty kod (zastępując poprzedni):

<script type="text/javascript">
window.Unity = external.getUnityObject(1.0);

Unity.init({ name: "nazwa",
      iconUrl: "adres",
      onInit: setupname });

</script>

Załączyliśmy tutaj funkcję „setupname„, która będzie inicjowana wraz ze skryptem (pozostała część kodu była omawiana w poprzedniej lekcji).

Przykładowa funkcja, która będzie uruchamiana wraz ze skryptem inicjującym:

[Unity Web Apps] Część 1 – Launcher

Unity Web Apps to nowy innowacyjny pomysł Canonical, na integrację stron internetowych z całym systemem operacyjnym Ubuntu.

Obecnie wspierane jest to przez Firefox (aktualnie domyślna przeglądarka w Ubuntu) i Chromium (w pełni otwarta wersja Google Chrome).


(Prezentacja jeszcze z wczesnej bety, jednak wiele się nie zmieniło)

Ubuntu Web Apps – instalacja w Ubuntu 12.04 oraz 12.10. Lista stron internetowych, które aktualnie można zintegrować z systemem

O Ubuntu Web Apps pisałem wczoraj – [Ubuntu 12.10] Ubuntu Web Apps – integracja usług internetowych z systemem. Dzisiaj, zgodnie z obietnicą, przedstawię sposób instalacji.

Chociaż Ubuntu Web Apps ma być domyślnie w Ubuntu 12.10, nie jest dołączony do aktualnej wersji Alpha i trzeba go zainstalować samemu – tak samo jak w przypadku Ubuntu 12.04 LTS Precise Pangolin. Póki co nie ma planów utworzenia oficjalnego repozytorium dla Ubuntu 12.04.
 1. Otwórz terminal i dodaj repozytorium ppa:webapps/preview:
  sudo add-apt-repository ppa:webapps/preview
 2. Zaktualizuj listę pakietów:

  sudo apt-get update

[Ubuntu 12.10] Ubuntu Web Apps – integracja usług internetowych z systemem

Ubuntu Web Apps to nowa funkcja, która zostanie wprowadzona w Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal, pozwalająca na integrację usług internetowych takich jak: GMail, Facebook, Twitter, Last.FM z systemem – panelem bocznym, wyszukiwarką, apletem przechowywania itp.
Przykład:

 • Na panelu bocznym utworzysz aktywator do Last.FM,
 • Po kliknięciu w aktywator uruchomi się Twój ulubiony odtwarzacz muzyki i rozpocznie odtwarzania radia. Drugim rozwiązaniem jest wyszukanie Last.FM w wyszukiwarce systemowej.
 • Aplet głośności zostanie rozbudowany o aktualnie grany utwór.

Poniższy film prezentuje możliwości tego dodatku.