PipeLight – rozwiązanie problemu z SilverLight

vod

Artykuł został zaktualizowany 03.07.2014. dziękuje użytkownikowi: Tomek

Dwóch niemieckich programistów, wykorzystując patche dla Wine z projektu Netfilx Destkop, stworzyło wtyczkę NAPI dla przeglądarek, która pozwala odtwarzać zawartość serwisów VOD w natywnej przeglądarce. Aktualizacja: teraz wtyczka obsługuje również Windows wersje FlashPlayer.

Jak to działa?

Całość wykorzystuje zmodyfikowaną wersję Wine i SilverLighta odpalonego w programie, który udaje przeglądarkę. Wtyczka przesyła informacje pomiędzy nim, a natywną przeglądarką.

Uwaga! Instalacja zmienia systemową wersję Wine (jeśli jest zainstalowane).

Instalacja:

VOD na Ubuntu

Witam wszystkich. W tym wpisie chciałem pokazać jak prosto cieszyć się zasobami największych polskich serwisów VoD, takimi jak TVNplayer, Iplex, czy TVP VOD, na Ubuntu. Całość nie powinna potrwać dłużej niż 5 minut. Zaczynajmy!

TVNPlayer i TVP VOD są dostępne przez przeglądarkę, ale ich oglądanie skutecznie utrudnia wtyczka Silverlight, która niestety praktycznie nie działa. Znacznie prostszym rozwiązaniem, niż męczenie się z Silverlight, będzie zainstalowanie aplikacji XBMC, która po dograniu odpowiednich wtyczek pozwala na łatwe oglądanie filmów i seriali bez reklam.

Instalacja XBMC

XBMC jest prawdziwym „kombajnem” multimedialnym. Na Linuksa została wypuszczona wersja beta tej aplikacji. Aby ją zainstalować musimy dodać do naszego systemu repozytorium:

sudo add-apt-repository ppa:team-xbmc/unstable && sudo apt-get update

Oraz zainstalować program