Ekran blokady PIN w Ubuntu Touch

Ubuntu Phone

Do sieci trafił krótki film, który prezentuje wygląd oraz działanie ekranu blokady PIN.

Blokada PIN ma przeciwdziałać dostępowi niepowołanych osób do danych w naszym telefonie. W Ubuntu Touch to użytkownik zadecyduje czy taka blokada jest konieczna.

Jeśli Twój telefon jest zablokowany, masz nadal dostęp do panelu bocznego. Jeśli blokada jest włączona, musisz podać pin tylko podczas dostępu do prywatnych danych np. galerii czy panelu głównego.

Użytkownik może podać hasło w postaci cyfr lub liter.

Ubuntu Touch dla telefonów wygląda naprawdę znakomicie!

Programiści Ubuntu dołożyli wszelkich starań, aby z końcem maja a początkiem czerwca zrealizować słowa wypowiedziane przez ich przełożonych. Zadaniem było przedstawienie systemu, który po zainstalowaniu na telefonie komórkowym będzie nadawać się do codziennego użytku.

Czy tak jest? Spójrzcie sami na poniższy film, który prezentuje stan systemu na dzień 6 czerwca. Mimo iż programiści skupiają się jedynie na funkcjonalności, system sprawia wrażenie lekkiego i dość szybkiego. Należy jednak pamiętać, że Nexus 4 nie należy do najsłabszych telefonów na rynku i zapewne nie każdy smartfon będzie w stanie tak dobrze obsłużyć Ubuntu Touch w obecnej formie.

Jedno trzeba przyznać na pewno – rozwój systemu na przestrzeni ostatnich tygodni jest niesamowity i jeśli programiści nie spuszczą z tonu, już niedługo możemy doczekać się fantastycznego systemu operacyjnego dla urządzeń przenośnych, sygnowanego logo Ubuntu.

Zobacz, jak Ubuntu Touch powiadomi Cię o zdarzeniach w Twoim telefonie

Kilka dni temu został osiągnięty kolejny kamień milowy w rozwoju Ubuntu Touch – system zainstalowany na telefonie komórkowym nadaje się do codziennego użytku.

W aktualnej fazie rozwoju system pozwoli użytkownikowi na odbieranie i wykonywanie połączeń głosowych oraz wiadomości tekstowych, czyli funkcji, do których telefony zostały stworzone. Ponadto system oferuje możliwość połączenia z siecią bezprzewodową oraz wykorzystanie wbudowanego aparatu cyfrowego.

Wizja konwergencji zapowiedziana przez Marka Shuttlewortha staje się coraz bardziej realna, a jej ważnym elementem jest system powiadomień. Notify OSD Next Generation, nad którym pracuje od dłuższego czasu Mirco Müller, ma zagwarantować spójność notyfikacji, niezależnie od wykorzystywanego urządzenia.

Czy Canonical prowadzi rozmowy z producentami telefonów na temat Ubuntu Phone?

Na początku tego roku Canonical otworzyło Ubuntu na telefony komórkowe, przedstawiając wstępny zarys systemu oraz aplikacji wraz z nowoczesnym interfejsem Unity.

Rozpoczęcie prac nad Ubuntu Touch spotkało się z niemałym odzewem ze strony programistów-pasjonatów oraz samej społeczności Ubuntu. Praktycznie każdego dnia przedstawiano nową aplikację, zdolną do pracy w tym środowisku.

Ubuntu Phone