Wyłączenie sugestii produktów Amazon oraz innych wyników wyszukiwania online

W najnowszych wydaniach Ubuntu, wyszukiwarka systemowa została rozbudowana o moduł wyświetlający tzw. wyniki online. Pozwala on na przeszukanie sklepów internetowych pod kątem wpisanej w polu wyszukiwania frazy. Rozszerzenie to otrzymało „prestiżową” nagrodę Big Brother”, jako funkcja, która przyczyniła się do znacznego zmniejszenia prywatności użytkowników systemu.

Wyniki wyszukiwania online

Wyniki wyszukiwania online

[Unity Smart Scopes] Włączenie/wyłączenie wybranych soczewek

Unity Smart Scopes to rozszerzenie, które usprawnia i wzbogaca wyszukiwarkę systemową, poprzez dodanie dziesiątek soczewek (scopes) – docelowo ma być ich około 100. Podczas wpisywania frazy w wyszukiwarce, system automatycznie postara się dobrać najlepszą kategorię tak, aby proces wyszukiwania był najefektywniejszy.

Unity Smart Scopes w Ubuntu 13.10 Saucy Salamander

Unity Smart Scopes w Ubuntu 13.10 Saucy Salamander

Włączenie/wyłączenie nowej soczewki

Aby aktywować/dezaktywować soczewkę, przejdź do Panelu głównego i wybierz zakładkę Aplikacje.

Przełącznik zakładek znajduje się na dole ekranu

Przełącznik zakładek znajduje się na dole ekranu

Kliknij w pole Filtrowanie wyników, a następnie Dash plugins. W wynikach wyszukiwania pojawią się wszystkie dostępne soczewki.

Ubuntu 13.10 Saucy Salamander Final BETA jest już gotowe do pobrania!

Ubuntu 13.10 Saucy Salamander Final BETA jest już gotowe do pobrania!

Do premiery Ubuntu 13.10 Saucy Salamander pozostało około 3 tygodni. To dobry czas, aby sprawdzić co nowego znajdzie się w najnowszym wydaniu stabilnej wersji Ubuntu.

Unity Smart Scopes

To jedna z największych zmian, jaka zajdzie w porównaniu do poprzedniej wersji. Twórcy tego rozszerzenia uznali, że jest wystarczająco „dojrzałe”, aby umieścić je w stabilnej wersji systemu.

Czym są Unity Smart Scopes? To rozszerzenie, które usprawnia i wzbogaca wyszukiwarkę systemową, poprzez dodanie dziesiątek soczewek (scopes) – docelowo ma być ich około 100. Podczas wpisywania frazy w wyszukiwarce, system automatycznie postara się dobrać najlepszą kategorię tak, aby proces wyszukiwania był najefektywniejszy.

Unity Smart Scopes

Unity Smart Scopes trafi do Ubuntu 13.10 Saucy Salamander

Unity Smart Scopes

Unity Smart Scopes

Sporo wstydu musiała najeść się ekipa Ubuntu, gdy okazało się, że projekt Ubuntu Smart Scopes nie zostanie ukończony do momentu wydania Ubuntu 13.04 Raring Ringtail. Na kilkanaście dni przed premierą ogłosili, że rozszerzenie systemowej wyszukiwarki nie jest wystarczająco „dojrzałe”, aby umieścić je w stabilnym wydaniu Ubuntu, a jego „premierę” przełożono o 6 miesięcy.

Dziś wiemy na pewno, że Unity Smart Scopes znajdzie się w Ubuntu 13.10 Saucy Salamander. Najnowsza aktualizacja, będącego ciągle w rozwoju Ubuntu 13.10, przyniosła ze sobą przez wielu upragnione, aczkolwiek spóźnione zmiany.

Unity Smart Scopes to rozszerzenie, które usprawnia i wzbogaca wyszukiwarkę systemową, poprzez dodanie dziesiątek soczewek (scopes) – docelowo ma być ich około 100. Podczas wpisywania frazy w wyszukiwarce, system automatycznie postara się dobrać najlepszą kategorię tak, aby proces wyszukiwania był najefektywniejszy. Oczywiście nie musisz sugerować się podpowiedziami komputera, wybierając odpowiednią kategorię samemu.

[Ubuntu 13.04] Włączanie/wyłączanie soczewek w Unity Smart Scopes

Unity Smart Scopes jest nadal w fazie testów. Finalna wersja pojawi się w Ubuntu 13.10 Saucy Salamander

Unity Smart Scopes to rozszerzenie, które usprawnia i wzbogaca wyszukiwarkę systemową, poprzez dodanie dziesiątek soczewek (scopes). Podczas wpisywania frazy w wyszukiwarce, system automatycznie postara się dobrać najlepszą kategorię tak, aby proces wyszukiwania był najefektywniejszy. O tym jak zainstalować Unity Smart Scopes przeczytasz tutaj – [Ubuntu 13.04] Instalacja Unity Smart Scopes.

Unity Smart Scopes

Unity Smart Scopes