Projektanci Ubuntu przedstawili Shorts – czytnik RSS dla Ubuntu Touch

Lisette Slegers, projektantka w zespole Ubuntu, opublikowała artykuł dotyczący powstającego czytnika RSS dla Ubuntu Touch. Aplikacja będzie nosić nazwę Shorts i dostarczy użytkownikowi zupełnie nowych doznań podczas przeglądania ulubionych kanałów.

A tak projektanci przedstawiają wizję korzystania z Shorts.

Feedly zyskał integrację z Unity Web App

Feedly to czytnik kanałów RSS, który zyskał wielu nowych użytkowników, gdy zespół Google opublikował informację o zamknięciu projektu Google Reader.

Niestety Feedly nie posiada aktualnie aplikacji na desktopy – kanały RSS można przeglądać za pomocą strony WWW lub aplikacji na iOSa, Androida czy Kindle.

Posiadacze Ubuntu mogą skorzystać z Unity Web App, aby zintegrować Feedly z Unity.

Instalacja

Na dzień dzisiejszy, repozytorium zawiera pakiety dla Ubuntu 12.04 LTS Precise Pangolin i nowszych. W przypadku Ubuntu 12.04 pamiętaj o konieczności instalacji Unity Web Apps.

[Lightread] Niekończące odświeżanie

Jeśli podczas korzystania z aplikacji Lightread napotkałeś problem polegający na niekończącym odświeżaniu zawartości kanałów, wykonaj następujące czynności:

  1. Uruchom aplikację.
  2. Przejdź do ustawień.
  3. Kliknij przycisk Sign out.
  4. Zaloguj się ponownie.
  5. Kliknij w przycisk Refresh.
  6. Ponownie kliknij w przycisk Refresh.

Zawartość kanałów powinna zostać pobrana natychmiast i zakończyć się w rozsądnym czasie.

Twitter Core App anulowane

Twitter Core App

Twitter Core App

Ubuntu Touch Core Apps to inicjatywa Canonical, mający na celu zachęcić społeczność Ubuntu do tworzenia własnych aplikacji, które znajdą się w Ubuntu Touch. Projekt zakłada stworzenie 12 aplikacji:

  • 8 tradycyjnych – menedżera plików, kalendarza, zegara, pogody, terminala, kalkulatora, klienta e-mail, przeglądarki plików,
  • 4 społecznościowych – YouTube, Facebook, Twitter, czytnik RSS.

Dzisiaj z tej listy można wykreślić aplikację kliencką dla serwisu społecznościowego Twitter. Powód nie jest w 100% jasny, ale zapewne ma związek z polityką Twittera wobec aplikacji stron trzecich. Polityką, która zakłada, że każda aplikacja, która wykorzystuje API Twittera wymaga zgody, w przypadku posiadania więcej niż 100 000 użytkowników, którzy identyfikowani są za pomocą tokenów. Wszystko co wiemy na pewno, to wypowiedź inżyniera oprogramowania Canonical, Roberta Parka:

Instalacja Lightread – czytnika RSS

Podejrzewam, że niektórzy z Czytelników korzystają z kanałów RSS. Jest wiele aplikacji do czytania kanałów RSS na platformy mobilne (Feedly, Flipboard), są też strony, z których niektórzy korzystają (czytnik Google). W tym wpisie chciałem pokazać Lightread – aplikację na Ubuntu, do czytania kanałów.
Lightread integruje się z Unity, na pasku bocznym wyświetla liczbę nieprzeczytanych wiadomości, a przy każdej aktualizacji wysyła powiadomienie. Do programu logujemy się przez konto Google – synchronizuje się on z Czytnikiem Google.

Wygląd programu

Instalacja

Program dostępny jest w Centrum Oprogramowania.