Instalacja Java Cryptography Extension (JCE) Unlimited Strength Jurisdiction Policy Files

Terminal

Jeśli podczas swojej programistycznej przygody napotkasz konieczność instalacji Java Cryptography Extension (JCE) Unlimited Strength Jurisdiction Policy Files, zastosuj się do poniższych kroków.

Opisano na przykładzie Java 8 Oracle, rozwiązanie będzie skuteczne również w przypadku wersji 7. Dla starszych wersji, poszukaj odpowiednich plików JCE.
 1. Ze strony http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/jce-7-download-432124.html pobierz paczkę Java Cryptography Extension (JCE) Unlimited Strength Jurisdiction Policy Files 7.
 2. Rozpakuj pobraną paczkę.
 3. Przejdź w terminalu do rozpakowanego katalogu.

Apache pobiera pliki PHP zamiast je otwierać vol. 2

Na ten temat pisałem już w maju 2011 we wpisie Apache pobiera pliki PHP zamiast je otwierać. Przedstawione tam rozwiązanie jest poprawne, jednak nie zawsze pomaga.

Apache pobiera pliki PHP zamiast je otwierać

Sprawdź, czy w systemie zainstalowany jest pakiet libapache2-mod-php5:

sudo apt-get install libapache2-mod-php5

Jeśli nie, zainstaluj go i sprawdź czy pliki php są nadal pobierane. Jeśli tak, otwórz plik /etc/apache2/mods-enabled/php5.conf:

sudo gedit /etc/apache2/mods-enabled/php5.conf

Odszukaj fragment:

[Go Quickly!] Programowanie – open i save dialog

Jest to czwarty artykuł z serii Go Quickly! autorstwa Grzegorza – dziękujemy.

Zaczynamy pisanie naszego edytora. Otwieramy katalog naszego projektu i uruchamiamy quickly edit – pozwoli nam to edytować wszystkie ważne pliki. O zmianie standardowego edytora pisałem wcześniej.

Zignorować możemy na razie pliki z rozszerzeniem .page – służą one do budowania pomocy w programie. Otworzą się także pliki z przedrostkiem _test, służą do testów jednostkowych. Najbardziej interesujące nas pliki mają w sobie nazwę naszego programu, a także plik __init__.py, będący plikiem startowym programu.

Wszystkie te pliki znajdują się w katalogu pod nazwą naszej aplikacji, który mieści się w katalogu naszej aplikacji. Powinno się tam dodawać wszystkie pliki zawierające kod programu (dla jego poprawnego działania).

Kod głównego okna programu znajduje się w pliku [nazwa_aplikacji]Window.py. Mamy w nim zdefiniowaną klasę okna i metodę jego inicjalizacji.

[Ubuntu 13.04] Instalacja BlueJ

BlueJ to środowisko programistyczne Javy, służące przede wszystkim do nauki tego języka. Oczywiście można tworzyć w nim pełnoprawne aplikacje, ale nie jest tak rozbudowane jak np. Eclipse. Narzędzie to jest wykorzystywane m.in. przez studentów. W dzisiejszym wpisie przedstawię jego instalację.

Do dzieła!

 1. Najpierw instalujemy Oracle JDK przy użyciu poniższych poleceń:
  sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/java
  sudo apt-get update
  sudo apt-get purge openjdk*
  sudo apt-get install oracle-jdk7-installer
 2. Teraz pobieramy i instalujemy BlueJ:
  wget http://www.bluej.org/download/files/bluej-309.deb
  sudo dpkg -i bluej-309.deb