Feedly zyskał integrację z Unity Web App

Feedly to czytnik kanałów RSS, który zyskał wielu nowych użytkowników, gdy zespół Google opublikował informację o zamknięciu projektu Google Reader.

Niestety Feedly nie posiada aktualnie aplikacji na desktopy – kanały RSS można przeglądać za pomocą strony WWW lub aplikacji na iOSa, Androida czy Kindle.

Posiadacze Ubuntu mogą skorzystać z Unity Web App, aby zintegrować Feedly z Unity.

Instalacja

Na dzień dzisiejszy, repozytorium zawiera pakiety dla Ubuntu 12.04 LTS Precise Pangolin i nowszych. W przypadku Ubuntu 12.04 pamiętaj o konieczności instalacji Unity Web Apps.

[Ubuntu 13.04] Dodanie ikony wyświetlania pulpitu do panelu uruchamiania

Ikona pulpitu

Ikona pulpitu

W Ubuntu 13.04 Raring Ringtail nie potrzeba już dodatkowych aplikacji, aby dodać ikonę wyświetlania pulpitu do panelu uruchamiania (panelu bocznego).

Wszystko co będzie potrzebne znajduje się już w systemie – narzędzie Wygląd znajdujące się w Ustawieniach systemu. W zakładce Zachowanie znajduje się pole Dodanie ikony wyświetlania pulpitu do panelu uruchamiania, zaznacz je i odczekaj chwilę na dodanie ikony do panelu bocznego.

Dodanie ikony wyświetlania pulpitu do panelu uruchamiania

Dodanie ikony wyświetlania pulpitu do panelu uruchamiania

Pozycję ikony zmienisz klikając w nią i przytrzymując lewy przycisk myszy.

[Ubuntu 13.04] Dodanie przełącznika obszarów roboczych do panelu uruchamiania

Panel uruchamiania (boczny) w Ubuntu 13.04 Raring Ringtail został pozbawiony przełącznika obszarów roboczych. Aby dodać go do panelu, w Ustawieniach systemu wybierz Wygląd i przejdź do zakładki Zachowanie.

Odszukaj i zaznacz pole Włączenie obszarów roboczych.

Włączenie obszarów roboczych

Włączenie obszarów roboczych

Przełącznik obszarów roboczych pojawi się natychmiast w panelu.

Przełącznik obszarów roboczych

Przełącznik obszarów roboczych

[Ubuntu 13.04] Ustawienie rozmiaru ikon panelu uruchamiania poniżej 32 pikseli

Narzędzie Wygląd znajdujące się w Ustawieniach systemu pozwala na ustawienie rozmiar ikon panelu bocznego z przedziału 32 – 64 pikseli.

[Ubuntu 13.04] Ustawienie rozmiaru ikon panelu uruchamiania poniżej 32 pikseli

W tym poradniku przedstawię jak jeszcze bardziej zmniejszyć rozmiar ikon panelu bocznego (launchera) w Ubuntu 13.04 Raring Ringtail – nawet do 8 pikseli szerokości!

Wszystko czego będziesz potrzebować to aplikacja Menedżer ustawień CompizConfig. Otwórz terminal i zainstaluj pakiet compizconfig-settings-manager:

sudo apt-get install compizconfig-settings-manager

Po zakończonej instalacji uruchom narzędzie wpisując w wyszukiwarce systemowej Menedżer ustawień CompizConfig lub w terminalu: