Zabezpieczenie archiwum hasłem

Zabezpieczenie archiwum hasłem sprawia, że jedynie osoba posiadająca wiedzę na temat hasła jest w stanie rozpakować paczkę i wyświetlić zawartość plików w niej zawartych.

Aby zabezpieczyć hasłem archiwum, musisz najpierw posiadać jego wersję „wypakowaną”. Kliknij na pliku lub katalogu prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Utwórz archiwum…

VOD na Ubuntu

Witam wszystkich. W tym wpisie chciałem pokazać jak prosto cieszyć się zasobami największych polskich serwisów VoD, takimi jak TVNplayer, Iplex, czy TVP VOD, na Ubuntu. Całość nie powinna potrwać dłużej niż 5 minut. Zaczynajmy!

TVNPlayer i TVP VOD są dostępne przez przeglądarkę, ale ich oglądanie skutecznie utrudnia wtyczka Silverlight, która niestety praktycznie nie działa. Znacznie prostszym rozwiązaniem, niż męczenie się z Silverlight, będzie zainstalowanie aplikacji XBMC, która po dograniu odpowiednich wtyczek pozwala na łatwe oglądanie filmów i seriali bez reklam.

Instalacja XBMC

XBMC jest prawdziwym „kombajnem” multimedialnym. Na Linuksa została wypuszczona wersja beta tej aplikacji. Aby ją zainstalować musimy dodać do naszego systemu repozytorium:

sudo add-apt-repository ppa:team-xbmc/unstable && sudo apt-get update

Oraz zainstalować program