[11.04] Odtwarzanie filmów z płyt DVD

Opis problemu:

Odtwarzacz przy próbie odtworzenia płyty DVD-Video wyświetla informacje o błędzie – spowodowane jest to brakiem odpowiednich kodeków.

Rozwiązanie:

Wystarczy, że zainstalujemy kodeki libdvdcss, które znajdują się w poniższych paczkach:

Od teraz nie powinniśmy mieć problemu z odtwarzaniem.

MiastoMuzyki.pl na Ubuntu

Swego czasu miałem problem z odtworzeniem stacji zamieszczonych na portalu miastomuzyki.pl. Żaden z wielu zainstalowanych przeze mnie wtedy programów nie radził sobie z obsługą odpowiedniego kodeka w przeglądarce. Jednak projekt rozkminienia o co w tym wszystkim chodzi i uruchomieniu odtwarzania, z braku czasu, musiał zejść na dalszy plan. Mimo to, niedawno, przeglądając zasoby internetu natrafiłem na stronę Adama Kuśmierza który całość rozpracował, a wyniki swojej pracy umieścił tu: files.kusmierz.be/rmf/. Można z niej pobrać playlisty które bez problemu zostaną odtworzone przez większość odtwarzaczy muzyki ( w tym popularnego Totema ).

Oto jak to zrobić:

  • za pomocą checkbox’ów wybieramy interesujące nas stacje (kolor czerwony)
  • za pomocą listy rozwijanej Format wybieramy m3u (kolor zielony)
  • za pomocą kolejnej listy rozwijanej wybieramy jakiej jakości dźwięku chcemy słuchać (dla jakości HQ wymagane jest szybsze łącze) (kolor żółty)
  • klikamy przycisk „Pobierz zaznaczone”. Spowoduje to wygenerowanie playlisty i pobranie jej na dysk twardy. Teraz możesz już spokojnie delektować się ulubioną muzyką płynącą z Twoich głośników. (kolor fioletowy)

Porada #1

Jeśli nie wiesz o co chodzi skorzystaj z pomocniczego zrzutu ekranu: