Instalacja Rhythmbox 3.0

Rhythmbox-Logo

We wrześniu pojawiła się nowe wydanie Rhythmbox 3.0, które wnosi wiele poprawek usprawniających pracę programu. Więcej informacji na temat zmian można znaleźć na Changelog.

Instalacja

 1. Na początek dodajemy repozytoria za pomocą terminalu:
  sudo add-apt-repository ppa:gnome3-team/gnome3
  sudo add-apt-repository ppa:gnome3-team/gnome3-staging
  sudo add-apt-repository ppa:ricotz/testing
 2. Następnie aktualizujemy listę pakietów:

Spotify na Ubuntu – poradnik

Kilka dni temu Spotify zadebiutował w Polsce. Jest to serwis umożliwiający słuchanie muzyki w streamingu za darmo bez ograniczeń, W jego bazie są dziesiątki tysięcy wykonawców z dużych jak i małych wytwórni, więc każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Cieszy się on dużą popularnością za naszą zachodnią granicą. Przypomina on w dużej mierze sieć społecznościową, ale do tego jest silnie sprzężony np. z Facebookiem i Last.FM.

Jest on dostępny w kilku wariantach:

 • za darmo – z reklamami – można bez limitów odtwarzać na komputerze muzykę,
 • 9,99 PLN miesięcznie – bez reklam.
 • 19,99 PLN miesięcznie – bez reklam – możesz odtwarzać muzykę nie tylko na komputerze, ale na wszystkich urządzeniach na jakie Spotify zostało wydane.

Instalacja w Ubuntu jest na prawdę prosta. Autorzy udostępnili natywną wersję wraz z repozytorium, dlatego zawsze będziemy mieli najnowszą wersję w zasięgu ręki.

[11.04] Instalacja najnowszej wersji Banshee

Dziś pokażę jak dodać do Ubuntu repozytorium, dzięki któremu będziemy mieć zawsze najnowszą wersję odtwarzacza multimedialnego Banshee.

Jest to PPA z wersjami niestabilnymi Banshee, którego użycie może powodować problemy ze stabilnością odtwarzacza. Zalecane tylko dla zaawansowanych użytkowników!
 1. Uruchamiamy terminal.
 2. Wpisujemy do konsoli:
  sudo add-apt-repository ppa:banshee-team/banshee-unstable
 3. Teraz odświeżamy listę pakietów:
  sudo apt-get update

GCstar Collection Manager, czyli uporządkuj wszystkie swoje kolekcje!

Jest to artykuł konkursowy nadesłany do nas przez Łukasza S.

Przyszedł wreszcie czas na uporządkowanie swojej biblioteki, więc zabrałem się za szukanie odpowiedniego programu. Co prawda zawsze można to zrobić przy użyciu „tradycyjnych” metod, ale…

Przeszukałem dogłębnie Centrum Oprogramowania (zadbałem u siebie o dodatkowe repozytoria, nigdy za mało). Przez moje ręce przewinęło się wiele ciekawych programów, ale w każdym mi czegoś brakowało, aż wreszcie… trafiłem na GCstar Collection Manager. Dostałem więcej niż potrzebowałem!

Jako, że lubię wszystko mieć na czysto (uporządkowane), pogrupowałem sobie (w myślach) cele jakie ma spełniać program:

 1. W miarę możliwości ma również mieć wersję na Windows’a w celu łatwego przenoszenia zgromadzonych zbiorów między systemami – ZAŁATWIONE!

  Gcstar: wersja na Linuksa, Windows oraz Mac OS X.