Nowy styl dla Ubuntu

Ostatnimi czasy, nie mogąc doczekać się na nowy odświeżony wygląd Ubuntu, postanowiłem pobawić się trochę motywami i nauczyć się zmieniać w nich podstawowe parametry wyglądu. Tak oto powstał nowy styl dla Ubuntu, którym chcę się z Wami podzielić.

pulit

Informacje o stylu

Styl GTK jest robiony praktycznie od podstaw, oparty o motyw dla dotykowych wersji Ubuntu. Wykorzystany launcher jest nam dobrze znany – na pewno wielu z nas miało go już nieraz zainstalowanego. Pochodzi on z Ubuntu Touch. Odświeżony Styl GTK i stylowy Launcher z Ubuntu Touch to świetne połączenie, które daje nam naprawdę piękny nowy motyw.

Instalacja

Pobieramy cały styl stąd.

Unity Tweak Tool znajdzie się w repozytorium Ubuntu 13.04 Raring Ringtail

Unity Tweak Tool

Unity Tweak Tool

Dobra wiadomość dla wszystkich użytkowników Unity! W standardowym repozytorium Ubuntu 13.04 Raring Ringtail, którego premiera już pod koniec kwietnia, pojawi się aplikacja o nazwie Unity Tweak Tool.

Unity Tweak Tool w przyjazny sposób pomoże w konfiguracji wielu elementów Unity.

Lista elementów, które można skonfigurować dzięki Ubuntu Tweak Tool jest naprawdę spora, ale na pewno znajdą się malkontenci, którzy znajdą pewne braki i zaczną wychwalać pod niebiosa GNOME.

Wydano Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal Beta 1!

6 września miała miejsce premiera Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal Beta 1. Nowe wydanie to kolejne zmiany, tym razem dodano szereg dodatkowych funkcji dla Unity (o których napiszę, jeśli tylko system będzie chciał ze mną współpracować), odświeżono główny motyw graficzny, ale pozbyto się Unity 2D, a Nautiusa zdegradowano do wersji 3.4.2.

Film prezentujący Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal Beta 1

W tym filmie zostają przedstawione wprowadzone zmiany w Unity, o których wspomniałem wcześniej.

Pobierz Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal Beta 1

Obraz płyty możesz pobrać z następujących źródeł:

[Unity, GNOME Shell] Instalacja 15 ciekawych motywów graficznych

W tym wpisie przedstawię 15 motywów graficznych, które w pełni działają z systemem Ubuntu 12.04 LTS Precise Pangolin z zainstalowaną powłoką Unity, bądź GNOME Shell. Wszystkie motywy znajdują się w jednym repozytorium, które dodasz do systemu poleceniem:

sudo add-apt-repository ppa:upubuntu-com/gtk3

Po aktualizacji listy pakietów, będą one gotowe do instalacji:

sudo apt-get update

Do zmiany motywu możesz użyć narzędzi Ubuntu Tweak, GNOME Tweak Tool, MyUnity lub poleceń systemowych (niżej, po każdej komendzie instalacyjnej umieszczone są owe polecenia).

Elementary GTK Theme