Zamiana gniazda słuchawkowego z gniazdem mikrofonu (i na odwrót)

original_448471_N0r8yR0yMhEVitF_wXfrBPGae

W wielu laptopach, jakość dźwięku nagranego przez wbudowany mikrofon nie powala na kolana. Często jest to związane z jego ulokowaniem – znajduje się w zbyt dużej odległości od użytkownika lub bardzo blisko „wylotu” chłodzenia podzespołów komputera.

Wpis ten powstał z myślą o osobach, które nie są zadowolone z jakości dźwięku nagrywanego przez wbudowany mikrofon w laptopie, a jednocześnie ich urządzenia nie posiadają osobnego gniazda pozwalającego na podłączenie zewnętrznego rejestratora.

Zamiana gniazda słuchawkowego z gniazdem mikrofonu

Aplikacja, którą przedstawię poniżej została zaprojektowana na współpracy z układami dźwięku Intela, jednak nic nie zaszkodzi, aby spróbować zainstalować ją na innych urządzeniach.

Projekt jest rozwijany na Launchpadzie i nosi nazwę roboczą hda-jack-retask. Aby pobrać najnowszą wersję, odwiedź stronę – https://launchpad.net/~diwic/+archive/hda/+packages, a pobraną paczkę otwórz dwuklikiem – uruchomisz wówczas Centrum Oprogramowania Ubuntu.

Konfiguracja notebooka Acer Aspire 1830T

Ten wpis pomoże Ci aktywować wszystkie możliwe funkcje w laptopie Acer Aspire 1830T w systemie Ubuntu 10.04, 10.10 oraz 11.04 (niewykluczone, że również dla 11.10 – autor nie testował)..

Poruszę temat:

  • problemów z Network Managerem,
  • problemów z mikrofonem,
  • konfiguracji touchpada,
  • konfiguracji skrótu klawiszowego odpowiedzialnego za podświetlenie matrycy,
  • konfiguracji bezprzewodowej karty WiFi,
  • porad umożliwiających wydłużenie pracy na baterii.

Network Manager

Problem występuje szczególnie w wersji 11.04 i polega na tym, że po zamknięciu pokrywy laptopa i ponownym jej otwarciu, tracimy możliwość połączenia się z siecią – Network Manager przestaje poprawnie działać. Rozwiązaniem jest dodanie modułu acer-wmi do /etc/modprobe.d/blacklist.conf.
Otwórz terminal i wydaj polecenie: