[KDE] Menadżer pakietów Muon, w końcu coś na miarę Synaptica w QT?

Niedawno wydano Muon Software Suite 1.2, w którego skład wchodzi Menadżer pakietów Muon. Po pewnych testach zastąpił u mnie Synaptica, który używa GTK+ przez co brzydko wygląda i długo się ładuje.

Jako że obrazy wyrażają więcej niż 1000 słów, oto garść screenów:

[KDE] Menadżer pakietów Muon, w końcu coś na miarę Synaptica w QT?

Ekran główny

[KDE] Niedziałający menadżer sieci w Kubuntu 11.04 – jak naprawić

Aktualizacja: Niedawno wyszła aktualizacja naprawiająca menadżera sieci, nie ma już potrzeby wykonywania przedstawionych tu czynności jednak w dalszym ciągu polecam zmianę menadżera sieci na wicd w razie problemów.

Po ostatniej aktualizacji menadżera sieci w Kubuntu 11.04 przestał on wyświetlać rzeczywisty stan sieci. O ile masz połączenie przewodowe, możesz to zignorować. Natomiast jeżeli używasz połączenia WiFi z różnymi access pointami, możesz mieć problemy z ustanowieniem połączenia.

Dlaczego menadżer nie działa?

Wczoraj w PPA Kubuntu pokazała się aktualizacja menadżera sieci (NM), numer wersji NM wskazywał na to że została skompilowana z SVN. Niewiele myśląc zaktualizowałem ten pakiet. Po ponownym uruchomieniu systemu menadżer wyświetlał informacje o braku połączenia, pokazywał też, że interfejs bezprzewodowy jest niedostępny, a zarządzanie siecią wyłączone. Po kilkunastu minutach kombinowania udało mi się ustanowić połączenie poprzez włączenie zarządzania siecią, wylogowanie i zalogowanie się ponownie. Połączenie zostało ustanowione chociaż NM pokazywał, że interfejs bezprzewodowy jest niedostępny.

Natychmiast powiadomiłem znajomego dewelopera Kubuntu o problemie. W odpowiedzi otrzymałem informacje, że owszem problem występuje i jest spowodowany zbyt nową wersją NM. Powiedział mi też co myśli o NM. Nie przytoczę tego co powiedział, gdyż użył słów powszechnie uznawanych za wulgarne. Podsunął mi też dwa rozwiązania problemu.

Rozwiązanie pierwsze