Infinality – poprawa renderowania czcionek

Infinality to zestaw łatek, które zapewniają lepsze renderowanie czcionek dla systemu Linux, a także umożliwiają łatwe ich dostosowanie. Dzięki Infinality można ustawić styl czcionki naśladujący ten z OSX, OSX2, Windows 98, Windows XP lub Windows 7 lub można skorzystać z „Linux” lub „Infinality” (domyślnie).

Na szczęście renderowanie czcionek w Ubuntu stoi na dość wysokim poziomie. Jednak i tak znajdą się użytkownicy, którzy na ekranie monitora widzą zdecydowaną różnicę w porównaniu do Windowsa.

Subtelna – dla wielu z nas – różnica w renderowaniu czcionek widoczna jest dopiero w przybliżeniu:

Różnica w renderowaniu czcionek

Różnica w renderowaniu czcionek

Instalacja

Otwórz terminal i dodaj repozytorium ppa:no1wantdthisname/ppa:

sudo add-apt-repository ppa:no1wantdthisname/ppa

Ruszyło The Humble Indie Bundle #4!

Właśnie ruszyła czwarta edycja The Humble Indie Bundle!

Dla tych, którzy jeszcze nie słyszeli o akcji…

The Humble Indie Bundle to niesamowita okazja nabycia kilku multiplatformowych gier za niewielkie pieniądze. Nie muszę chyba wspominać, że dla użytkowników Linuksa (szczególnie miłośników gier) jest to nie lada gratka. W akcji może wziąć udział każdy – wystarczy przejść na stronę główną The Humble Indie Bundle, kliknąć Purchase!, ustalić kwotę zakupu, podać adres email, wybrać sposób płatności i gotowe!

Oferowane gry

W podstawowej ofercie znajduje się 5 gier:

  • Jamestown,
  • Bit.Trip Runner,
  • Super Meat Boy,
  • Shank,
  • NightSky HD.

Dodatkowo, płacąc co najmniej średnią wysokość wszystkich dokonanych zakupów (na ten moment $4.91) otrzymasz dodatkowo dwie gry:

Humble Introversion Bundle

Akcja The Humble Bundle zyskuje na popularności z tygodnia na tydzień. Niedawno pojawiła się kolejna edycja – Humble Introversion Bundle. Dla tych, którzy jeszcze nie słyszeli o tej akcji – płacisz dowolną kwotę za pakiet (w tym przypadku 4 gier) przeznaczonych na trzy platformy – Windows, Linux oraz MacOS. O ile dla posiadaczy Windowsa nie jest to zbytnia okazja, bo gier jest mnóstwo, o tyle dla posiadaczy dwóch ostatnich platform jest to wspaniała okazja, aby pozyskać niewielkim kosztem naprawdę ciekawe gry.