[Go Quickly!] Udostępnianie na Launchpad.net

launchpad-logo

Aby móc łatwo podzielić się z innymi naszą aplikacją, potrzebujemy repozytoriów PPA. Dzięki nim można łatwo instalować i aktualizować aplikacje. Jeżeli nie mamy konta w jednej z usług Canonical, musimy je założyć. Później wystarczy się zalogować na launchpad.net i potwierdzić dołączenie do serwisu. Przy pierwszym logowaniu zostanie utworzone konto. Umożliwienie dodawania aplikacji do repozytorium jest procesem dość skomplikowanym, ponieważ tworzy się w tym procesie unikalne klucze, które posłużą do weryfikacji podczas wysyłania naszych aplikacji. Polecam skorzystanie z dokładnej instrukcji oraz dodatkowej pomocy przy tworzeniu kluczy PGP. Teraz możemy stworzyć prywatne repozytorium.

Konto Ubuntu One połączy wszystkie konta online użytkownika

Firma Canonical zapowiedziała unifikację wszystkich kont online powiązanych z Ubuntu pod jednym – kontem Ubuntu One.

Dotychczas użytkownicy takich usług jak Launchpad, oficjalne forum Ubuntu, ShipIt czy Centrum Oprogramowania Ubuntu (płatności) musieli zakładać osobne konta. Teraz to się zmienia – wystarczy jedno, aby mieć dostęp do swoich ulubionych stron, a cały projekt nosi nazwę ‘Ubuntu Single Sign On’.

Zmiany nie będą w żaden sposób dotyczyć funkcjonalności samych usług – twórcom chodzi wyłącznie o ujednolicenie systemu logowania.

Certyfikaty dla członków Ubuntu podpisane przez Marka Shuttlewortha

Codziennie nad rozwojem Ubuntu pracują tysiące ludzi. I nie są to jedynie programiści na etacie, ale także pasjonaci zajmujący się tłumaczeniem, zgłaszaniem i rozwiązywaniem błędów, pomocą na forum czy kanale IRC.

Każdy kto ma swój wkład w Ubuntu, może starać się o członkostwo w grupie Ubuntu Members. Zrzesza ona najbardziej zasłużonych członków społeczności Ubuntu i niesie ze sobą następujące korzyści:

  • możliwość głosowania nad sprawami poruszanymi na spotkaniach rady Ubuntu Community,
  • adres pocztowy w domenie ubuntu.com,
  • prawo do tworzenia wizytówek z logo Ubuntu,
  • dołączenie prowadzonego blogu do oficjalnej planety Ubuntu,
  • specjalny tytuł na oficjalnym forum Ubuntu.

To tylko niektóre z nich, a od wczoraj każdy członek grupy Ubuntu Members może otrzymać certyfikat członkostwa podpisany przez Marka Shuttlewortha.

Wzór certyfikatu

Wzór certyfikatu