Stwórz tapetę dla Ubuntu 13.10 Saucy Salamander

Cacomixtle Ubunteño

Cacomixtle Ubunteño

Dwa razy do roku ogłaszany jest konkurs, w którego zwycięzcy mają realny wpływ na wygląd Ubuntu. Nie są w nim wymagane zdolności programistyczne czy myślenie abstrakcyjne, a poczucie dobrego smaku i znajomość ciekawych miejsc/rzeczy etc.

Oczywiście mowa tutaj o konkursie na tapety, które znajdą się w Ubuntu 13.10 Saucy Salamander. Więc jeśli twierdzisz, że jesteś dobrym fotografem lub/i programy graficzne nie mają przed Tobą tajemnic, weź udział, zgłaszając swoją pracę przez Flickr.

Jednocześnie musisz pamiętać o kilku wytycznych (pełna lista tutaj:

  • nie twórz przepełnionych obrazów, z wieloma kolorami i kształtami,
  • wykorzystaj jeden punkt, na którym widz skupi swój wzrok,
  • unikaj umieszczania elementów w lewym oraz górnym brzegu, aby nie kolidowały z elementami interfejsu Unity,
  • sprawdź jak wygląda Twój obraz w różnych rozmiarach i rodzajach wypełnienia,
  • minimalna rozdzielczość obrazu powinna wynosić 2560 x 1600 pikseli.

O jedną tapetę mniej w Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal

W kilkanaście godzin po publikacji zwycięskich tapet, które znajdą się w Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal, okazało się, że jedna z nich została użyta bez zgody autora. Mowa tutaj o tapecie, która (wnioskując po komentarzach) nie przypadła wszystkim do gustu. Aby uniknąć zamieszania, została natychmiast usunięta z listy.

Swoją drogą – październik nie jest chyba miesiącem dmuchawcy, prawda?

[WYNIKI KONKURSU] Wygraj oryginalną płytę Ubuntu 12.04 LTS Precise Pangolin

Wczoraj, tj. 15 lipca 2012, zakończył się czas nadsyłania zgłoszeń do konkursu Wygraj oryginalną płytę Ubuntu 12.04 LTS Precise Pangolin. Spośród 7 prac wyłonione zostały trzy najlepsze:

  1. Obsługa sensorów płyty głównej w Linuksie, autorstwa Szymona S. 26 punktów.
  2. OpenBox, Conky, tint2 – Ładny pulpit małym kosztem cz. 2, autorstwa Kacpra D. – 24 punkty.
  3. Instalacja Ubuntu Studio 12.04 dla laptopów z zintegrowaną kartą bcm 43xx na przykładzie Acer Aspire 3690, autorstwa Czytelnika OttON – 22 punkty.

Dodatkowo, spośród pozostałych osób nadsyłających prace, został wylosowany jeden szczęśliwiec – jest nim Mirosław W..

Serdecznie gratuluję wszystkim zwycięzcom i uczestnikom. Osoby nagrodzone proszę o kontakt mailowy konkurs [małpeczka] ubuntu [kreseczka] pomoc [kropeczka] org, na który proszę przesłać dane do wysyłki. Przypominam, że istnieje możliwość odbioru osobistego na terenie Poznania.

[KONKURS] Pozostało 10 dni!

Przypominam o konkursie, w którym do wygrania są oryginalne płyty Ubuntu 12.04 LTS Precise Panglin. Fundatorem nagród jest firma Kingbit Multimedia – dystrybutor oryginalnych płyt z systemem Ubuntu i Kubuntu.

Na dzień dzisiejszy wszystkie zgłoszone prace wygrywają, a w puli pozostaje jeszcze jedna płyta do rozlosowania między… no właśnie, póki co nie ma nawet mowy o losowaniu :)

Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj.

[KONKURS] Wygraj oryginalną płytę Ubuntu 12.04 LTS Precise Pangolin

Czas na mały konkurs, w którym nagrodami są oryginalne płyty Ubuntu 12.04 LTS Precise Panglin – myślę, że każdy fan Ubuntu chciałby znaleźć właśnie taką płytę w swojej domowej biblioteczce.
Fundatorem nagród jest firma Kingbit Multimedia – dystrybutor oryginalnych płyt z systemem Ubuntu i Kubuntu. To już trzeci konkurs, w którym firma Kingbit Multimedia postanowiła ufundować nagrody – dziękujemy za wsparcie!