WildGuppy – regulacja podświetlenia matrycy z wykorzystaniem kamery

Aplet WildGuppy

Aplet WildGuppy

WildGuppy to aplikacja, która pozwala regulować podświetlenie matrycy. W odróżnieniu od innych programów tego typu, WildGuppy określa poziom podświetlenia na podstawie obrazu przechwyconego z kamery – jak z sensora światła.

Z poziomu apletu widocznego obok, możesz skonfigurować aplikację, podając czas (interwał), po upływie którego zostanie włączona kamera i pobrana próbka do analizy. Dodatkowo możesz określić maksymalny oraz minimalny poziom jasności matrycy.

Poza automatyczną regulacją, możesz skorzystać ze standardowej dla tego typu aplikacji regulacji, poprzez wybranie odpowiedniego poziomu z listy.

Instalacja

Otwórz terminal i dodaj repozytorium ppa:fantasyleague0629/wildguppy:

Packard Bell TK87 – naprawa kontroli jasnością matrycy

packard-bell-easynote-tk87-jn0-45-1

Posiadacze laptopa Packard Bell TK87 od czasu wydania Ubuntu 11.04 są bardzo pokrzywdzeni – w ich laptopach z niewiadomych przyczyn kontrola jasnością matrycy nie działa, pozwalając jedynie na użytkowanie minimalnej wartości podświetlenia.

Jak się szybko okazało, za wszystko odpowiada używana w nim zintegrowana karta graficzna, która nie jest już wspierana przez jądro Linuksa. Urządzenie może działać na starych sterownikach wbudowanych w jądro, jednak aby je aktywować, trzeba poszperać w terminalu – co zaraz zrobimy

Ustawienie odpowiedniej jasności matrycy w laptopie podczas włączania komputera

Brightness Ubuntu

Zapewne niektórzy z Was mają ten sam denerwujący problem co ja. Mianowicie, podczas włączania swojego laptopa, zawsze jasność ekranu ustawiona jest na minimalną, bez względu na to jaką jasność mieliśmy ustawioną ostatnim razem.

Nasz laptop nie pamięta ustawień jasności ekranu.

Naprawa usterki

  1. W terminalu wpisujemy:
    sudo gedit /etc/rc.local

f.lux – instalacja i konfiguracja progrmu, który „oszczędzi” Twoje oczy

Opiszę dzisaj porgramik f.lux, który zadba o Twoje oczy podczas pracy przy komputerze. F.lux na podstawie położenia i pory dnia dobiera natężenie kolorów i jasności monitora.

Instalacja

Aby zainstalować, wydaj następujące komendy:

sudo add-apt-repository ppa:kilian/f.lux
sudo apt-get update
sudo apt-get install fluxgui
Konfiguracja programu f.lux

Konfiguracja programu f.lux