Nowy styl dla Ubuntu

Ostatnimi czasy, nie mogąc doczekać się na nowy odświeżony wygląd Ubuntu, postanowiłem pobawić się trochę motywami i nauczyć się zmieniać w nich podstawowe parametry wyglądu. Tak oto powstał nowy styl dla Ubuntu, którym chcę się z Wami podzielić.

pulit

Informacje o stylu

Styl GTK jest robiony praktycznie od podstaw, oparty o motyw dla dotykowych wersji Ubuntu. Wykorzystany launcher jest nam dobrze znany – na pewno wielu z nas miało go już nieraz zainstalowanego. Pochodzi on z Ubuntu Touch. Odświeżony Styl GTK i stylowy Launcher z Ubuntu Touch to świetne połączenie, które daje nam naprawdę piękny nowy motyw.

Instalacja

Pobieramy cały styl stąd.

Nowy motyw ikon dla Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Na środowym spotkaniu deweloperów, Matthieu James – grafik firmy Canonical, wstępnie zaprezentował jak będą wyglądały nowe ikony dla systemu Ubuntu. Obecnie głównym celem dla grafika jest wykonanie wszystkich niezbędnych ikon, aby z nich stworzyć cały zestaw, który będzie przeznaczony na każdą wersję Ubuntu (desktop, tablet, smartphone).

Ciekawostka: ikony projektowane są w programie Inkscape ;)

Przedstawiam tutaj kilka screenów, które pokazują jak będą wyglądały przyszłe ikony…

Pulpit Ubuntu Trusty Tahr

Pulpit Ubuntu Trusty Tahr

[Nautilus] Widok listy – powiększanie miniatur wraz z nazwą pliku/katalogu

W najnowszych wersjach Nautilusa, w widoku listy, podczas zmiany powiększenia, skalowaniu ulegają jedynie miniatury, a tekst pozostaje bez zmian. Sytuacja ta nie występowała np. w Nautilusie 3.4.

Brak skalowania tekstu

Brak skalowania tekstu

W tym poradniku pokażę, w jaki sposób można sprawić, aby skalowaniu ulegał również tekst znajdujący się pod miniaturą.