Konfiguracja HP Pavilion G7

762894988_1491304391_o

Laptopa HP Pavilion G7 mam w domu od 2012 roku. Komputer ten jest bardzo unikatowy, ponieważ posiada procesor Intela i kartę graficzną Radeona – co za tym idzie, korzysta z układu hybrydowego. Odkąd go używam, zawsze miał gigantyczne problemy z Ubuntu – wczoraj zainstalowałem na nim wydanie 13.10, które udało się skonfigurować tak, aby wszystko działało jak należy – jak tego dokonać? To nic trudnego!

Zacznijmy od tego, że to bardzo problemowa maszyna. Częste przegrzewanie układu graficznego i procesora, uciążliwe przełączanie się między kartami graficznymi, nieobsługiwana karta sieciowa czy choćby niewspierane gesty w touchpadzie – tak było przy premierze 12.04, kiedy to próbowałem zainstalować Ubuntu na laptopie mojej mamy, ponieważ mój osobisty komputer wyzionął ducha.

Historia Ubuntu w obrazkach

Chciałbym przedstawić Wam krótką, lecz burzliwą historię Ubuntu, prezentując zmiany zachodzące w samym wyglądzie, zestawie aplikacji czy innych elementach systemu. Zachęcam do powrotu wspomnieniami do czasów instalacji Waszej pierwszej wersji Ubuntu i podzielania się wrażeniami w komentarzach.

Ubuntu 4.10 Warty Warthog

  • Wydanie: 20 października 2004.
  • Zakończenie wsparcia: 30 kwietnia 2006.
  • Polskie tłumaczenie: Piegowaty Guziec.
  • Polski remix: brak.
Ubuntu 4.10 Warty Warthog

Ubuntu 4.10 Warty Warthog

Ubuntu 4.10 to pierwsze dziecko Canonical – praprzodek wszystkich późniejszych wydań Ubuntu. Dystrybucja bazowała na Debianie i została stworzona głównie po to, aby użytkownicy zapomnieli o wszelkich problemach związanych z obsługą systemów opartych na jądrze Linuksa. System zyskał popularność dzięki możliwości bezpłatnego zamówienia płyty z dostawą do domu za pomocą ShipIt.

HP wypuściło All-In-One PC z Ubuntu za nieco ponad 1600 złotych

HP rozpoczęło sprzedaż All-In-One PC Pavilion 20 z systemem Ubuntu!

HP Pavilion 20

Nie jest to urządzenie stworzone do gier czy skomplikowanych obliczeń. Jego parametry całkowicie zaspokoją przeciętego użytkownika komputera, który większość czasu spędza na przeglądaniu Internetu, wysyłaniu mailu, pracy z programami biurowymi – czyli do pracy na co dzień.

Beats Audio HP – rozwiązanie problemu z dźwiękiem 4.1

Każdy kto posiada laptopa z funkcją Beats Audio ma pewnie problem z włączeniem wszystkich głośników i subwoofera. Ale teraz już nie będzie z tym problemu, ponieważ za pomocą jednego krótkiego wpisu możemy uruchomić wszystko.

Na początku należy otworzyć terminal i wyedytować plik alsa-base.conf:

sudo gedit /etc/modprobe.d/alsa-base.conf

Teraz powinien nam się ukazać edytor tekstu z opisem ustawień sterownika alsa. Na końcu tego dokumentu musimy dodać wpis:

options snd-hda-intel model=ref

I po zapisaniu pliku musimy zrestartować komputer. Po ponownym uruchomieniu komputera powinniśmy usłyszeć dźwięk ze wszystkich głośników.

ERROR: Plug-in file does not match its digital signature. File may have been corrupted or altered. Error code: 2

Opis problemu

Podczas próby instalacji drukarki za pomocą hplip:

sudo hp-setup -i

w momencie próby pobrania pluginu z Internetu pojawia się komunikat.

ERROR: Plug-in file does not match its digital signature. File may have been corrupted or altered. Error code: 2

W trybie graficznym:

ERROR: Plug-in file does not match its digital signature. File may have been corrupted or altered. Error code: 2

Błąd

Przyczyna

Wtyczki dla HPLIP są umieszczane na stronie internetowej www.openprinting.org, która z niewiadomych przyczyn nie działa.

Rozwiązanie

Pozostaje ręczne pobranie wtyczki ze strony sourceforge.net.
Rozpakuj pobraną paczkę i ponownie rozpocznij instalację urządzenia HP.
Teraz podczas wyboru sposobu odszukania wtyczki, wybierz ręczne podanie ścieżki do pobranego pliku hplip-3.11.7-plugin.run.